اسد 12, 1400 11:41 Asia/Kabul
  • سید ابراهیم رییسی با تنفیذ رهبر معظم انقلاب رییس جمهوری ایران شد
    سید ابراهیم رییسی با تنفیذ رهبر معظم انقلاب رییس جمهوری ایران شد

سید ابراهیم رییسی با حکم تنفیذ رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سیزدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

به گزارش رادیو دری، مراسم تنفیذ حکم سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در حسینیه امام خمینی (ره) تهران برگزار شد  و حضرت آیت الله خامنه ای  رهبر معظم انقلاب اسلامی با تنفیذ رأی ملت، سید ابراهیم رئیسی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکم تنفیذ خود بر میدان دادن به جوانان، رفع موانع تولید، تقویت پول ملی و توانمندسازی مردم  به عنوان اولویت های دولت سیزدهم تأکید کردند و حضور پر معنا و عزت‌آفرین مردم در انتخابات و انتخاب شخصیتی مردمی، پرهیزگار و دارای سوابق درخشان مدیریتی را نشانه عزم راسخ ملت بر پیمودن مسیر نورانی انقلاب یعنی مسیر عدالت، پیشرفت و آزادی دانستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی،  با اشاره به آمادگی کشور برای حرکت جهشی در همه عرصه‌ها، بر رفع موانع تولید، تقویت پول ملی، توانمندسازی قشرهای متوسط و پایین جامعه و حرکت پر شتاب به سمت جایگاه شایسته کشور تأکید کردند.

در متن حکم تنفیذ امده است: خداوند علیم و قدیر را سپاس می گویم که با فضل و عنایت خود، ایران را بار دیگر در آزمون سیاسی و اجتماعی انتخابات، سرافراز فرمود و ملت عظیم‌الشأن در شرایطی پیچیده و دشوار  با حضور پر معنا و عزّت‌آفرین خود حاکمیت رأی مردم را بر اداره‌ امور کشور نمایان کرد و با انتخاب شخصیتی مردمی و عالیقدر از تبار سیادت و علم و مزیّن به پرهیزگاری و خردمندی و دارای سوابق درخشان مدیریت، عزم راسخ خود را بر پیمودن مسیر نورانی انقلاب که مسیر عدالت و پیشرفت و آزادی و عزّت است نشان داد.

در ادامه متن حکم تنفیذ آمده است: امروز میهن عزیزمان، تشنه‌ خدمت و آماده‌ حرکت جهشی در همه‌ عرصه‌ها، و نیازمند مدیریتی با کفایت و جهادی و دانا و شجاع است که بتواند توانمندی‌های آشکار و نهفته‌ ملت بویژه جوانان را که بسیار فراتر از مشکلات است بسیج کرده و به میدان کار و تلاش سازنده آورد؛ موانع را از سر راه تولید بردارد؛ سیاست تقویت پول ملّی را به طور جِدّی دنبال کند و قشرهای متوسط و پایین جامعه را که سنگینی مشکلات اقتصادی بر دوش آنهاست توانمند سازد؛ مدیریتی که با مشی فرهنگی خردمندانه، مسیر اعتلای مادی و معنوی ملت ایران را هموار کرده، حرکت کشور به سمت جایگاه شایسته‌اش را شتاب بخشد.

رهبر معظم انقلاب در پایان این حکم با تشکر از مردم عزیز و با پیروی از گزینش آنان، رأی به عالم فرزانه و خستگی‌ناپذیر و کارآزموده و مردمی جناب حجةالاسلام سیدابراهیم رئیسی را تنفیذ و ایشان را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

 حضرت آیت الله خامنه ای همچنین تاکید کردند رأی ملت و تنفیذ اینجانب تا هنگامی است که مشی همیشگی ایشان( سید ابراهیم رییسی) در پیمودن صراط مستقیم اسلام و انقلاب ادامه داشته باشد که به فضل الهی چنین خواهد بود.

آغاز مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران

 

کلیدواژه