Իրանը դառնում է ՄԱԿ-ի սոցիալական զարգացման հանձնաժողովի փոխնախագահ / Արաբների մեծ մասը դեմ է Իսրայելի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը
Փետրվար 13, 2026 10:45Իրանը մեկ տարով դառնում է ՄԱԿ-ի սոցիալական զարգացման հանձնաժողովի փոխնախագահ:
ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների գործընկերոջ հետ
Փետրվար 05, 2026 10:19ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 4-ին հանդիպում է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար շեյխ Աբդալլահ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։
Ինչ են քննարկել Փաշինյանն ու Ալիևը. ՀՀ կառավարությունը մանրամասներ է հայտնել
Փետրվար 04, 2026 12:41Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևն Աբու Դաբիում կայացած հանդիպման ժամանակ քննարկել են TRIPP-ի և այլ ենթակառուցվածքների նախագծերի իրականացումը։ ՀՀ կառավարությունը հանդիպումից մանրամասներ է հայտնել։
Ադրբեջանի և Պակիստանի արտգործնախարարները քննարկել են տարածաշրջանային և երկկողմ հարցեր
Դեկտեմբեր 14, 2025 15:13Ադրբեջանի և Պակիստանի արտաքին գործերի նախարարները հանդիպել են ԱՄԷ-ում անցկացվող «Սըր Բանի Յաս» ֆորումի շրջանակներում, հաղորդել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Նաիմ Ղասեմը դիմել է արաբական երկրներին․ Դուք, որ չեք կարող ռազմական պատասխան տալ Իսրայելին, աջակցեք Դիմադրությանը
Սեպտեմբեր 11, 2025 10:34Լիբանանի «Հեզբոլլահի» գլխավոր քարտուղարը հայտարարել է, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունն աջակցում է Պաղեստինին, նրա ժողովրդին և Դիմադրությանը՝ մինչև օկուապցիայից ազատագրում, և սա իսլամական միասնության ամենակարևոր հարցերից մեկն է։
Պուտինն ասել է, որ Թրամփի հետ կարող է հանդիպել ԱՄԷ-ում
Օգոստոս 07, 2025 18:21ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ԱՄԷ-ն անվանել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ իր հանդիպման համար հարմար վայրերից մեկը։ Նա նաև հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ իր հանդիպման հնարավորության մասին, սակայն որոշակի պայմաններով։
Երևանը ներառվել է Etihad Airways-ի նոր ուղղությունների ցանկում. թռիչքները կմեկնարկեն 2025 թվականի նոյեմբերից
Հուլիս 16, 2025 18:11Երևանը ներառվել է Etihad Airways-ի նոր ուղղությունների ցանկում. թռիչքները կմեկնարկեն 2025 թվականի նոյեմբերից:
ՀՀ և ԱՄԷ արտգործնախարարները քննարկել են տնտեսական համագործակցության և ներդրումային հարցերը
Հուլիս 10, 2025 18:13ՀՀ և ԱՄԷ արտգործնախարարները քննարկել են տնտեսական համագործակցության և ներդրումային հարցերը:
Աբու Դաբիում մեկնարկել է Փաշինյան–Ալիև հանդիպումը
Հուլիս 10, 2025 10:09«Աբու Դաբիում, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի շրջանակում, մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի երկկողմ հանդիպումը»,–գրել է Նազելի Բաղդասարյանը։