Բելառուսի ԶՈՒ-ն պաշտպանության տակ է վերցրել սահմանին գտնվող երկաթուղին, կամուրջներն ու անցումները
Հոկտեմբեր 17, 2022 16:36Բելառուսի ԶՈՒ-ն պաշտպանության տակ են վերցրել սահմանին գտնվող երկաթուղին, կամուրջներն ու անցումները՝ սադրանքներ թույլ չտալու համար։ Այս մասին Telegram-ում հայտնել են հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Իրանը և Բելառուսը բանակցել են նավթային սարքավորումների արտահանման շուրջ
Հոկտեմբեր 13, 2022 17:29Իրանի ազգային նավթընկերության արտադրության աջակցության և արտադրանքի մատակարարման տնօրենը հայտարարել է, որ Իրանը նավթային սարքավորումների արտահանման շուրջ բանակցություններ է վարել Բելառուսի հետ:
Լուկաշենկոն և Պուտինը պայմանավորվել են համատեղ զորախումբ տեղակայելու մասին
Հոկտեմբեր 10, 2022 15:17Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ պայմանավորվել է ՌԴ գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ տարածաշրջանային համատեղ զորախումբ տեղակայելու մասին, զորախմբի ձևավորումն արդեն երկու օր է, ինչ սկսվել է։
Ռուսաստանի և Բելառուսի մարզիկներին արգելվել է մասնակցել 2023 թվականի Եվրոպական խաղերին
Հոկտեմբեր 04, 2022 15:412023 թվականին Լեհաստանում կայանալիք Եվրոպական խաղերի կազմկոմիտեի ղեկավարն ասել է, որ «Անհնար է հյուրընկալել Ռուսաստանի և Բելառուսի մարզիկներին»։
Հայաստանն ու Բելառուսը կմշակեն հաշվարկներում ազգային արժույթների օգտագործման հարցը
Հոկտեմբեր 03, 2022 10:44Հայաստանն ու Բելառուսը միտված են համագործակցության ամրապնդմանը և զարգացմանը, ինչպես նաև կմշակեն հաշվարկներում ազգային արժույթների օգտագործման հնարավորությունը։
Բելառուսի եւ Իրանի ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են համագործակցության ակտիվացումը պատժամիջոցների պայմաններում
Սեպտեմբեր 27, 2022 18:36Բելառուսի ԱԳՆ ղեկավար Վլադիմիր Մակեյն Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլահիյանի հետ քննարկել Է առեւտրա-տնտեսական համագործակցության ակտիվացումն արեւմտյան պատժամիջոցների պայմաններում:
Իրանի եւ Բելառուսի բարձրագույն վերահսկիչ մարմինները փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել
Օգոստոս 27, 2022 20:01Իրանի Իսլամական Հանրապետության բարձրագույն վերահսկիչ դատարանը (ՍԱԿ) եւ Բելառուսի Հանրապետության պետական վերահսկողական կոմիտեն փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել, հայտնում է Mehr-ը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարն ու Բելառուսի դեսպանը կարծիքներ են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների շուրջ
Օգոստոս 09, 2022 18:31ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը 2022 թ. օգոստոսի 9-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին:
Իրանի և Բելառուսի միջև տնտեսական համագործակցության համապարփակ փաստաթղթ է պատրաստվել
Հուլիս 28, 2022 17:09Իրանի հանքարդյունաբերության և առևտրի նախարարը Բելառուսի արդյունաբերության նախարարի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է երկու երկրների միջև համապարփակ տնտեսական համագործակցության փաստաթղթի պատրաստման մասին։
Բելառուսը դիմել է Շանհայի համագործակցության կազմակերպությանն անդամակցելու համար
Հուլիս 11, 2022 22:30Բելառուսը դիմել է Շանհայի համագործակցության կազմակերպությանն (ՇՀԿ) անդամակցելու համար, նրա դիմումն արդեն ուղարկվել է անդամ երկրներին և Սամարղանդում կայանալիք գագաթնաժողովում կարող է սկսվել ՇՀԿ-ին նրա անդամակցության ընթացակարգը: