May 11, 2024 11:56 Asia/Tehran
  •  سفیر یمن در ایران: مسئله فلسطین برای یمن مسئله اول است

سفیر یمن در ایران: مسئله فلسطین برای یمن مسئله اول است

سفیر یمن در تهران با بیان اینکه قضیه فلسطین برای یمن قضیه اول است، گفت: یمنی ها در کنار بقیه کشور‌های غیرتمند همچون ایران، لبنان و عراق تصمیم گرفته اند مردم باریکه غزه را تنها نگذارند.

 

به گزارش روز شنبه خبرگزاری صدا وسیما؛ «ابراهیم محمد الدیلمی» سفیر یمن در تهران گفت: یمن از روز اول عملیات طوفان الاقصی در کنار مردم مظلوم و مقتدر باریکه غزه ایستاده است.

محمد الدیلمی، افزود: قضیه فلسطین برای یمن قضیه اول است و غزه را تنها نخواهد گذاشت و از اینجا درود می‌فرستیم بر تظاهرات کنندگان آمریکایی و اروپایی که علیه ظلم وستم تظاهرات کردند و آنها الان به عنوان بیداری وجدان اسلامی به حساب می‌آیند.

سفیر یمن در ایران همچنین گفت: کشور‌های آمریکای لاتین نیز با موضعگیری خودشان در کنار مردم فلسطین ایستاده اند و آنها را تنها نگذاشتند.

نیروهای مقاومت و ارتش یمن در ماه های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در باریکه غزه، چندین کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده و تاکید کرده اند که تا پیروزی فلسطینیان در کنار آنها خواهند ماند و به مبارزه با جنایات رژیم جعلی اسرائیل ادامه می دهند.