2 hərbçi intihar edib?
Sen 23, 2024 15:11Sentyabrın 22-də Daxili Qoşunların hərbi qulluqçusu Orxan Ağayevin xidməti silahdan ehtiyatsız davranması nəticəsində xəsarət aldığı, sonradan xəstəxanada vəfat etdiyi bildirilir.
Azərbaycan və İran ikitərəfli hüquqi məsələləri müzakirə edib
Sen 23, 2024 15:09Azərbaycanın İrandakı səfiri Əli Əlizadə İranın Xarici İşlər Nazirliyinin Beynəlxalq hüquqi məsələlər idarəsinin rəisi Seyid Əli Musəvi ilə ikitərəfli hüquqi məsələlərə dair müzakirələr aparıb.
Azərbaycan İrana başsağlığı verib
Sen 22, 2024 19:04Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi (XİN) Cənubi Xorasan ostanının Təbəs şəhərində kömür mədənində baş vermiş qəzada ölənlərlə əlaqədar İrana başsağlığı verib.
Tərtər işi üzrə təqsirli bilinən şəxs: “Tapşırıq alıb, icra etmişəm, vəssalam”
Sen 21, 2024 13:407 il əvvəl Tərtərdə əsgər və zabitlərə qarşı kütləvi işgəncələrlə bağlı 5 nəfərdən ibarət daha bir qrupun işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb. İşə Bakı Hərbi Məhkəməsinin hakimləri baxır.
Dindar Ağaəli Yəhyayev 7 il azadlıqdan məhrum edilib
Sen 21, 2024 12:14Müsəlman Birliyi Hərəkatının İdarə Heyətinin üzvü Ağaəli Yəhyayev 7 il azadlıqdan məhrum edilib.
Rəsmi Bakı sülh üçün şərtini yenidən təkrarladı
Sen 19, 2024 18:30Azərbaycan Respublikası Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev ölkəsinin Ermənistanla sülh müqaviləsi imzalaması üçün şərtini vurğulayıb.
Bakı Niderlandı tənqid edib
Sen 17, 2024 19:36Azərbaycan XİN Niderland hökumətinin "Dağlıq Qarabağın ələ keçirilməsindən" bəhs edilən xarici siyasət proqramını tənqid edib.
MSK: Saxtakarlıqlar nəticələrə təsirsizdir
Sen 16, 2024 16:02Bu gün Azərbaycan Mərkəzi Seçki Komissiyası son parlament seçkilərinin ümumi nəticələri və məsələnin Konstitusiya Məhkəməsinin təsdiqinə verilməsi haqqında protokolu təsdiqləyib.
Azərbaycan Respublikasının sərhəd xidməti İran sərhədçilərinin şəhid olması ilə bağlı başsağlığı verib
Sen 15, 2024 14:58Azərbaycan Respublikasının sərhəd xidməti məktub göndərərək Mircavə sərhəd alayının sərhədçilərinin şəhadətinə görə Ərdəbil vilayətinin sərhədçilərinə və şəhid olan sərhədçilərin ailələrinə başsağlığı verib.
Hacı Mətləbə atılmayan şərr, böhtan qaldı?
Sen 10, 2024 23:432023-cü ilin yanvar ayında həbs olunan Mətləb Bağırovun haqda məhkəmə işi qaldırılıb. Azərbaycanlı ruhaninin haqqında çıxarılan və irəli sürülən iddialardan məlum olur ki, Azərbaycanda dini təbliğat, dini informasiya, İslam maarifi heç də qəbul edilmir.