Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տրանսպորտային նախաձեռնությունները մրցակից չենք դիտարկում Վրաստանով անցնող ճանապարհին. Մակա Բոչորիշվիլի
Փետրվար 19, 2026 12:18Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոչորիշվիլին հայտարարել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նոր ճանապարհների կառուցումն օգտակար է Հարավային Կովկասի համար։
ՀՀ–ում օտարերկրյա ներդրողը տեղականին հավասար իրավունքներ կունենա. որոշում
Փետրվար 19, 2026 12:05ՀՀ–ում օտարերկրյա ներդրողը տեղականին հավասար իրավունքներ կունենա։ Համապատասխան որոշումն ընդունվեց ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ։
Հայաստանը և Լեհաստանը ռազմատեխնիկական համագործակցության համաձայնագրի կստորագրեն
Փետրվար 19, 2026 10:46ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը Լեհաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի հետ ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին համաձայնագրի կստորագրի։ Համապատասխան որոշումն ընդունվեց ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ։
Հայաստանի ատոմակայանի ռեզերվային կենտրոնը նոր տարածք կտեղափոխվի
Փետրվար 19, 2026 10:34«Հայկական ատոմային էլեկտրակայան» ՓԲԸ ռեզերվային ճգնաժամային կենտրոնի կառուցումն ավարտին հասցնելու համար նոր տարածք է տրամադրվել։ Համապատասխան որոշումն ընդունվեց ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ։
ԱՄՆ-ի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը չպետք է դառնա քաղաքական նպատակահարմարության պատանդ. The National Interest
Փետրվար 18, 2026 19:26Մեկ դարից ավելի Օսմանյան կայսրության կողմից 1.5 միլիոն հայերի համակարգված ոչնչացումը հաստատված պատմական փաստ է, որը ճանաչվել է գիտնականների և աշխարհի անթիվ ազգերի կողմից:
Կրակոցներ Երևանում. նախնական տեղեկություններով` 1 զոհ և 9 վիրավոր կա
Փետրվար 18, 2026 17:50Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանում՝ Աբելյան փողոցում, հնչած կրակոցների հետևանքով, նախնական տեղեկություններով, կա 1 զոհ, 9 վիրավոր:
Թանդիլյան․ Խաղաղություն չի լինում, երբ քո գերիներին ներկայացնում են որպես «նացիստներ»
Փետրվար 15, 2026 18:18«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությանը՝ կապված Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների հետ։
Գյումրիի ռուսաստանյան ռազմակայանը բխո՞ւմ է Հայաստանի շահերից. ԱԺ նախագահի պարզաբանումը
Փետրվար 15, 2026 16:55«Մենք այժմ նպատակահարմար չենք համարում այդ մասին խոսել»։ Այս մասին «Дождь» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Գյումրիում տեղակայված ռուսաստանյան ռազմակայանը բխում է հանրապետության շահերից։