ՀՀ ինքնիշխանության դեմ ուղղված քայլ. ի՞նչ է թաքնված Եվրամիության աջակցության հետևում
Դեկտեմբեր 18, 2025 10:49Խորհրդարանական ընտրություններից առաջ ՀՀ–ին օտարերկրյա տեղեկատվական միջամտության դեմ պայքարի աջակցություն տրամադրելով` Եվրամիությունը փորձում է կանխել իրեն ձեռնտու արտաքին կուրսից շեղումը։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում այս տեսակետը հայտնեց քաղաքագետ Արա Պողոսյանը։
Հոլիվուդյան նվերներից մինչև գերմանացիներից կաշառք ստանալ. ինչպե՞ս է Նեթանյահուն հայտնվել ռեժիմի դատարանում
Դեկտեմբեր 18, 2025 10:31Pars Today - Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի դատավարությունը լայնածավալ ֆինանսական կոռուպցիայի մեղադրանքով տեղի ունեցավ։
Երևանում ՀՀ և ՌԴ փոխվարչապետների նախագահությամբ նիստ է կայացել
Դեկտեմբեր 17, 2025 16:35Հայաստանի և Ռուսաստանի փոխվարչապետները` Մհեր Գրիգորյանն ու Ալեքսեյ Օվերչուկը, քննարկել են առևտրատնտեսական և մշակութային-հումանիտար հարաբերությունների ողջ համալիրը։
Տարածաշրջանում Չինաստանի ազդեցության աճը դրական փոփոխություն է Հայաստանի համար․ քաղաքագետ
Դեկտեմբեր 17, 2025 15:23Տարածաշրջանում, և ոչ միայն մեր տարածաշրջանում, Չինաստանի ազդեցության աճը ժամանակի ընթացքում ավելի ու ավելի զգալի կդառնա. Հայաստանի և ընդհանուր առմամբ Հարավային Կովկասի համար սա դրական փոփոխություն է։
Իրանում Հայաստանի դեսպանը զգալի առաջընթաց է նկատում Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում
Դեկտեմբեր 17, 2025 14:39Հայաստանը հետևողականորեն շարունակում է իր կառուցողական ներգրավվածությունը Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում՝ նպատակ ունենալով հասնել դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատմանը, սահմանի բացմանը և բոլոր ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը։
Ադրբեջանը նոր բացատրություն է հնչեցրել Հայաստանի Սահմանադրությունը փոփոխելու իր պահանջի վերաբերյալ
Դեկտեմբեր 16, 2025 19:22Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը «The Holland Times»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ 2025 թվականը պատմականորեն նշանակալի փուլ է դարձել ոչ միայն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների, այլև ողջ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի համար։ Այս մասին հայտնում է APA գործակալությունը:
ՀՀ ՊՆ–ն հերքում է. Մեղրիի զորամասում ներթափանցման փորձ չի եղել
Դեկտեմբեր 16, 2025 18:33Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Մեղրիի զորամասի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից ներթափանցման փորձի մասին ԶՈւ պահեստազորի գնդապետ Նաիրա Գևորգյանի հայտարարությունը։
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղարն Աթենքում մասնակցել է Հնագույն քաղաքակրթությունների ֆորումի 9-րդ նախարարական հանդիպմանը
Դեկտեմբեր 14, 2025 14:38Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանն Աթենքում մասնակցել և ելույթով հանդես է եկել Հնագույն քաղաքակրթությունների ֆորումի 9-րդ նախարարական հանդիպմանը։
ՀՀ քաղաքական ուժերի վարկանիշը՝ ըստ սոցհարցման արդյունքների
Դեկտեմբեր 12, 2025 19:27Ընդամենը 16 %–ից մի փոքր ավել ձայն, բայց իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը քաղաքական ուժերի վարկանիշում առաջատար է։
ԵՏՄ անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի նիստին ստորագրվել են մի շարք որոշումներ
Դեկտեմբեր 12, 2025 12:01Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ռուսաստանի Դաշնության Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի 52-րդ նիստին։ Նիստին մասնակցել են ԵԱՏՄ անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների պատվիրակությունները՝ ղեկավարների գլխավորությամբ