Արաղչին կուղևորվի Փարիզ՝ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարի հետ բանակցությունների համար
Նոյեմբեր 25, 2025 17:19ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին այս շաբաթ կուղևորվի Փարիզ՝ իր ֆրանսիացի գործընկեր Ժան-Նոել Բարոյի հետ բանակցությունների համար:
Նորվեգիան Հյուսիսային ծովի տակ գործարկում է աշխարհում առաջին ստորգետնյա ածխածնի պահեստարանը
Նոյեմբեր 23, 2025 19:11Նորվեգիան Հյուսիսային ծովի տակ գործարկում է աշխարհում առաջին ստորգետնյա ածխածնի պահեստարանը։
ՄԱԿ․ 2025 թվականին սննդամթերքի համաշխարհային ներմուծումը կհասնի 2,22 տրիլիոն դոլարի
Նոյեմբեր 23, 2025 16:56Գնահատումների համաձայն, 2025 թվականին սննդամթերքի գլոբալ ներմուծումը կհասնի 2,22 տրիլիոն դոլարի, ինչը գրեթե 8%-ով ավելի է, քան 2024 թվականին։ Այս մասին ասվում է FAO-ի պատրաստած Food Outlook-ի նոյեմբերյան զեկույցում։ Սա կդառնա նոր ռեկորդային ցուցանիշ և կնշանավորի երկրորդ անընդմեջ աճի տարին՝ 2023 թվականի կարճատև անկումից հետո։
Լավրովն ու Արաղչին քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
Նոյեմբեր 21, 2025 11:57ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն իր իրանցի գործընկեր Աբաս Արաղչիի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր:
ՇՀԿ-ի երկրները կշարունակեն հուսալի ֆինանսական ենթակառուցվածքներ ձևավորել․ Միշուստին
Նոյեմբեր 20, 2025 17:41ՇՀԿ երկրները կշարունակեն ձևավորել հուսալի ֆինանսական ենթակառուցվածքներ, ամրապնդել տրանսպորտային կապը։
Սահելի ճգնաժամ. Տարածաշրջանային սպառնալի՞ք, թե՞ համաշխարհային վտանգ
Նոյեմբեր 20, 2025 15:57ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը զգուշացրել է. «Անվտանգության իրավիճակը, հատկապես Արևմտյան Աֆրիկայում և Սահելի տարածաշրջանում, օրեցօր ավելի կրիտիկական է դառնում»։
Վաշինգտոնը ցնցվել է Թրամփի իմպիչմենտի պահանջով բողոքի ցույցերից. հազարավոր մարդիկ դուրս են եկել փողոցներ
Նոյեմբեր 20, 2025 14:03Վաշինգտոնում մեկնարկել են «Ռեժիմի վերացում» անվանումով լայնածավալ բողոքի ցույցեր, որոնց ընթացքում հազարավոր ամերիկացիներ պահանջում են նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմփիչմենթը և պաշտոնանկությունը, հայտնում է Axios-ը։
Մամեդով. Առաջիկա 6 ամսում ևս մի քանի անգամ ՀՀ կայցելենք՝ գուցե նաև մարզեր
Նոյեմբեր 19, 2025 17:21Ադրբեջանում գործող Հարավային Կովկասի հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար Ֆարհադ Մամեդովը հայտարարել է, որ նախատեսվում են նոր փոխադարձ այցելություններ՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի հասարակության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։ Նա այդ մասին հայտնել է Բաքվում անցկացված՝ Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի մտահղացումների կենտրոնների առաջին ֆորումի շրջանակում։
ՌԴ–ն շնորհակալ է ՀՀ–ին նացիզմի հերոսացման դեմ պայքարի վերաբերյալ ՄԱԿ-ի բանաձևի համար
Նոյեմբեր 19, 2025 16:54Երևանում Ռուսաստանի դեսպանությունը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին նացիզմի հերոսացման դեմ պայքարի մասին ՄԱԿ-ի բանաձևի նախագիծը համահեղինակելու համար:
Ադրբեջանն Արցախում «շինարարական աշխատանքների» պատրվակի տակ ոչնչացրել է Այգեկ գյուղի շիական մզկիթը
Նոյեմբեր 19, 2025 15:27Արցախի մշակութային ժառանգության օմբուդսմեն Հովիկ Ավանեսովն ահազանգում է, որ ադրբեջանցիներն արդեն քանդում են Արցախի Հանրապետության տարածքում գտնվող իսլամական հուշարձանները։