Azərbaycan Respublikasının qanunvericiləri ABŞ-la hərbi sazişdən çıxmağı tələb ediblər
Okt 06, 2024 13:58Azərbaycan Respublikasının bir qrup qanunvericisi Bakının Vaşinqtonla münasibətlərinə yenidən baxmağa və ABŞ ilə hərbi müqavilələrdən çıxmağa çağırıb.
Deputatlardan XİN başçısına: ABŞ-la münasibətlərə yenidən baxılsın
Okt 06, 2024 12:50Milli Məclisin 43 deputatı xarici işlər naziri Ceyhun Bayramova müraciət edərək, ABŞ-la münasibətlərə yenidən baxılması və müdafiə sahəsində əməkdaşlığa dair sazişlərin denonsasiyası çağırışı ilə çıxış edib.
MM-in yeni komissiyası birmənalı qarşılanmadı
Okt 05, 2024 10:22Azərbaycan Respublikası prezidenti İlham Əliyevin sentyabrın 23-də parlamentdəki çıxışında ölkəyə qarşı xarici təhdidlərin olduğuna dair bəyanatından sonra Milli Məclisdə xarici müdaxilələrə və hibrid təhdidlərə qarşı müvəqqəti komissiya yaradılıb. Cəmiyyətin bu mövzuya münasibəti isə birmənalı olmayıb.
Sputnik.az “Sadiq Vəd-II” dən yazdı
Okt 04, 2024 22:20Sputnik.az İranın sionist rejimə qarşı son raket hücumu ilə bağlı Aleksandr Xrolenkonun məqaləsini dərc edib. Məqalədə deyilir ki, İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) İsraili təkcə "cilovlamayıb", həm də onun hərbi-texnoloji üstünlüyünü və bir sıra Yaxın Şərq dövlətlərinin iştirakı ilə ehtimal olunan silahlı münaqişənin miqyasını nümayiş etdirib.
AŞPA deputatları Bakını kəskin ittiham ediblər
Okt 02, 2024 21:09Azerbaycanda hakimiyyətin tənqidçilərinə və vətəndaş cəmiyyətinə qarşı repressiyalar davam edir. Bütün bunlar Avropa Şurasının üzvü olan ölkə üçün tamamilə qəbuledilməzdir. Bu barədə Almaniyanın Avropa Şurası Parlament Assambleyasında nümayəndə heyətinin rəhbəri Frank Şvabe bildirib.