Սաակաշվիլի․ Ալիևի հայտարարությունը Հայաստանի տարանցիկ ուղու մասին քանդում է Վրաստանի բոլոր ձեռքբերումները
Հունվար 25, 2026 17:13Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունը Հայաստանի տարածքով անցնող տարանցիկ ուղու վերաբերյալ «քանդում է այն ամենը», ինչին հասել էր Վրաստանը 1990-2000-ական թվականներին, հայտարարել է Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, հաղորդում է Interpress News-ը։
ՀՀ տարածքով դեպի Իրան երկաթուղի կառուցելը կարժենա մոտ 2,5 մլրդ դոլար. Արամ Մանուկյան
Հունվար 18, 2026 13:48Բացառապես Հայաստանի տարածքով դեպի Իրան երկաթուղի կառուցելու արժեքը գնահատվում է մոտ 2,5 միլիարդ դոլար։
Վրաստանը «Միջին միջանցքը» կդարձնի տարածաշրջանի ամենահուսալի, անվտանգ և արդյունավետ միջանցքը. Կոբախիձե
Դեկտեմբեր 25, 2025 12:00Վրաստանի երկաթուղային ենթակառուցվածքների արդիականացումն ամրապնդում է երկրի մրցունակությունը, և կառավարության նպատակն է վերջնական արդյունքում «Միջին միջանցքը» վերածել տարածաշրջանի ամենահուսալի և անվտանգ միջանցքի, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն երկաթուղու արդիականացման նախագծի ավարտին նվիրված միջոցառման ժամանակ իր ելույթում։
Երևանն ու Մոսկվան քննարկում են Ադրբեջանի տարածքով Հայաստանից Ռուսաստան բեռնափոխադրումներ կազմակերպելու հարցը. Օվերչուկ
Դեկտեմբեր 24, 2025 13:39Երևանն ու Մոսկվան քննարկում են Ադրբեջանի տարածքով Հայաստանից դեպի Ռուսաստան բեռնափոխադրումներ կազմակերպելու հարցը։
Հայաստանի և Վրաստանի ՊՆ ներկայացուցիչները քննարկել են համագործակցության ծրագրերը և հեռանկարները
Դեկտեմբեր 23, 2025 18:04Հայաստանի և Վրաստանի ՊՆ ներկայացուցիչները քննարկել են համագործակցության ծրագրերը և հեռանկարները:
Բաքուն դիտարկում է Հայաստանի հետ սահմանին երկաթուղային գիծը վերականգնելու հարցը՝ ի պատասխան վրաց-ադրբեջանական սահմանին լարվածության
Դեկտեմբեր 10, 2025 15:54Ադրբեջանցի վարորդները սեպտեմբերից ի վեր Վրաստանի սահմանին բախվում են համակարգված կասեցումների. որոշ բեռնատարներ ամիսներ շարունակ չեն կարողանում մաքսազերծվել, իսկ Վրաստանի իշխանությունները չեն ցուցաբերել ո՛չ քաղաքական կամք, ո՛չ էլ կառավարման կարողություն խնդիրը լուծելու համար, հաղորդել է Minval Politika-ն:
Թուրքիան, Ադրբեջանը և Վրաստանը համատեղ զորավարժություն են անցկացրել
Նոյեմբեր 28, 2025 18:02Թուրքիան, Ադրբեջանն ու Վրաստանն Անկարայում համատեղ զորավարժություն են անցկացրել։ Տեղեկությունը հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Նոյեմբեր 19, 2025 15:06Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլին հանդիպել է Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, հաղորդում է «Վրաստանի Առաջին ալիքը»։
Վրացի փորձագետը համակարծիք է ՀՀ վարչապետի հետ, որ TRIPP և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերը նոր հնարավորություններ են ստեղծելու տարածաշրջանի երկրների համար
Նոյեմբեր 13, 2025 11:06Վրաստանում բոլորը հասկանում են, որ առաջնահերթությունը Հարավային Կովկասում խաղաղությունն է, հետո միայն դրանից բխող նոր հնարավորությունները՝ տարածաշրջանի հաղորդակցությունների ապաշրջափակման դեպքում ստեղծվելիք տարանցիկ նոր երթուղիները։