• Թուրքիան, Ադրբեջանը և Վրաստանը համատեղ զորավարժություն են անցկացրել
Թուրքիան, Ադրբեջանը և Վրաստանը համատեղ զորավարժություն են անցկացրել
Թուրքիան, Ադրբեջանն ու Վրաստանն Անկարայում համատեղ զորավարժություն են անցկացրել։ Տեղեկությունը հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
• Կավելաշվիլին ընդունեց Խաչատուրյանին. Վրաստանը ողջունում է ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը
Կավելաշվիլին ընդունեց Խաչատուրյանին. Վրաստանը ողջունում է ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը
Նոյեմբեր 19, 2025 15:06
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլին հանդիպել է Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, հաղորդում է «Վրաստանի Առաջին ալիքը»։
• Վրացի փորձագետը համակարծիք է ՀՀ վարչապետի հետ, որ TRIPP և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերը նոր հնարավորություններ են ստեղծելու տարածաշրջանի երկրների համար
Վրացի փորձագետը համակարծիք է ՀՀ վարչապետի հետ, որ TRIPP և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերը նոր հնարավորություններ են ստեղծելու տարածաշրջանի երկրների համար
Նոյեմբեր 13, 2025 11:06
Վրաստանում բոլորը հասկանում են, որ առաջնահերթությունը Հարավային Կովկասում խաղաղությունն է, հետո միայն դրանից բխող նոր հնարավորությունները՝ տարածաշրջանի հաղորդակցությունների ապաշրջափակման դեպքում ստեղծվելիք տարանցիկ նոր երթուղիները։
Կարդալ ավելին
© 2026 PARS TODAY. All Rights Reserved.