Ўзбекистонда тўй-ҳашамлар тартибга солиниши кутилмоқда
сентябр 14, 2019 15:1414 сентябрь куни Олий Мажлис Сенати Кенгаши ҳамда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Кенгашининг қўшма мажлиси бўлиб ўтди
Зоҳидонда террористик ҳодисаси шаҳидларини дафн этиш маросими (фотожамланма)
феврал 17, 2019 12:29Зоҳидондаги террористик ҳодисасида шаҳид бўлган 27 нафар шаҳидларни дафн этиш маросими шанба куни Исфаҳонда ўтказилди.
Дафн этиш маросимида рўй берган ажойиб ҳодиса (видео)
Январ 23, 2019 16:01Бу видеода дафн этиш маросимида рўй берган ажойиб ҳодисани томоша қилишингиз мумкин
Таъзия маросимида Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевнинг кутилмаган ташрифи (видео)
декабр 18, 2018 13:20Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев оддий одамларнинг қувончи ва дарду ташвишларига шерикдир.
Обид Асомов дафн этилди
декабр 15, 2018 15:2214 декабрь куни вафот этган Ўзбекистонда хизмат кўрсатган артист Обид Асомов бугун, 15 декабрь куни «Камолон» қабристонида дафн этилди.
Обид Асомовнинг дафн маросими қачон ўтказилиши маълум қилинди
декабр 15, 2018 10:48Хабарингиз бор, кеча, 14 декабрь куни ўзбек қизиқчилик санъатининг забардаст вакили, актёр, дубляж устаси, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган артист Обид Асомов 55 ёшида ўткир юрак хуружи сабаб оламдан кўз юмди.
Эроннинг Аҳвоз шаҳрида террорчилик ҳодисасида шаҳид бўлганларни дафн этиш маросими бўлиб ўтди
сентябр 24, 2018 11:54Эроннинг Аҳвоз шаҳрида содир этилган террорчилик ҳодисасида шаҳид бўлганларни дафн этиш маросими Аҳвозда юқори мартабали расимийлар иштирокида ўтказилди.
Кофи Аннан Ганада дафн этилди
сентябр 14, 2018 19:10Гана давлат масъуллари ва дунёнинг айрим мамлакталарининг сиёсатчилари иштирокида БМТнинг собиқ Бош котиби Кофи Ананнинг дафн маросими бўлиб ўтди.
Афғонистон президенти террорчилик гуруҳларига қарши кураш олиб боришни таъкидлади
Январ 01, 2018 17:34Ушбу гуруҳларни енгиш учун ва уларни мағлуб қилиш учун Афғонистон халқи террорчиларга қарши курашда ҳаммалари бирлашиб мамлакат хавфсизлик кучлари билан ёнма-ён туришлари керак.
Афғонистонда худкушлик портлаш нитажасида 15 киши ҳалок бўлишди. (СУРАТЛАР)
Январ 01, 2018 14:46Ҳесек Мина номли шаҳарнинг собиқ ҳокими Ҳожи Гул Валиийни дафн этиш маросимида худкушлик портлаш вужудга келгани натижасида 15 киши ҳалок бўлиб 14 киши эса тан жароҳатлари олишди.