Халқаро инсон ҳақлари ташкилотлари: Ўзбекистон ҳукумати Абдулҳамид ва бошқа минглаб тутқунлар ҳақида маълумот берсин!
июл 08, 2018 09:40"Афғонистон фуқароси 13 йилдан буён экстремизмга оид мавҳум айбловлар билан Ўзбекистон қамоқхонасида ушлаб турилибди", дейилади халқаро инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилиш ташкилотлари эълон қилган баёнотда.
Бош прокуратура баёноти: Таҳқирланган аёл ИИБнинг бир неча ходими устидан шикоят қилган
июл 05, 2018 19:54Ўзбекистон республикаси Бош прокуратураси матбуот хизмати Каттақўрғон шаҳар ИИБ тезкор вакили С.Умаровга нисбатан қўзғатилган жиноят иши юзасидан расмий маълумот берди.
Зокир Алиевга нисбатан суд ҳукми эълон қилинди
июл 05, 2018 09:45Жиноят ишлари бўйича Қашқадарё вилоят судида судланувчи Зокир Алиевга нисбатан жиноят ишини кўриб чиқиш бўйича суд жараёни ниҳоясига етди ва суд ҳукми эълон қилинди. Бу ҳақда Олий суд расмий вакили Азиз Обидов Kun.uz'га маълум қилди.
Масжидни эгаллаб олишга уринган ака-ука Носировлар қўлга олинди (видео)
июл 02, 2018 11:59Тошкент шаҳрида масжидни хусусийлаштирмоқчи бўлган криминал авторитет Шуҳрат Носиров ва унинг укаси Шавкат Носиров ҳуқуқни сақлаш органлари томонидан қўлга қўлга олинди. Бу ҳақда «Ўзбекистон 24» телеканалига таяниб, Sputnik хабар берди.
Инқилоб муаззам раҳбари: Инсон ҳуқуқлари соҳасида Эрон ғарблик жиноятчилар олдида талабгордир
июн 27, 2018 17:16Эрон суд ҳокимиятининг зўравон душманлар олдида Эрон миллатининг ҳуқуқларини қўллаб-қувватлаш учун олиб бораётган фаолиятларидан хурсанд эканлигини билдириб шундай айтдики, инсон ҳуқуқлари соҳасида исломий жумҳурият ғарблик жиноятчилар олдида талабгор ва ҳақдордир.
Мурод Хонтўраев нега қўлга олинган?
июн 25, 2018 10:36Тошкент шаҳар ИИББ Мурод Хонтўраевнинг қўлга олинганини тасдиқлади.
Соғлиқни сақлаш вазирлиги чақалоқларни печкада ёққан туғруқхона борасида тушунтириш берди
июн 20, 2018 10:42Соғлиқни сақлаш вазирлиги Самарқандда ўнлаб чақалоқлар нобуд қилиниб, муфел печларда ёқиб юборилган хусусий туғруқхона тўғрисида тушунтириш берди.
Стокгольм суди терактда гумон қилинаётган Оқилов бўйича ҳукм чиқаради
июн 07, 2018 19:26ТОШКЕНТ, 7 июн — Sputnik. Стокгольмда терактда гумонланаётган Раҳмат Оқилов бўйича суд ҳукми 7 июн куни эълон қилинади, деб хабар қилди РИА Новости Стокгольм судига таянган ҳолда.
Даҳшат! Прокурор озодликка чиқиши керак бўлган маҳкумга, яна 5 йил сўради
июн 06, 2018 12:43Қўнғирот шаҳар прокурори Давлат Элмуродов 23 апрел куни Жаслиқдан озодликка чиқиши керак бўлган Саидаҳрор Атаходжаевга 5 йилу 1 кун қамоқ жазоси сўради. Адвокат Дилшод Жаббаров ҳимоясидаги шахсга қўйилаётган айблар ўз исботини топмагани ва далиллар келтирилмагани учун уни озод қилишни сўраган.
Ёш ўзбек қизларини хорижда фоҳишаликка мажбур қилганлар ушланди
июн 01, 2018 11:06Қирғизистонлик 20 ёшли аёл билан ҳамкорлик қилган андижонлик 38 ёшли аёл ўзбекистонлик қизларни Қирғизистон ҳудудига олиб ўтиб, фоҳишаликка мажбурлаганликда айбланмоқда. Бу ҳақда UzNews маълум қилди.