جوزا 19, 1402 10:09 Asia/Kabul
  • مهاجرین خارجی، صاحب کارت شناسایی هوشمند می‌شوند
    مهاجرین خارجی، صاحب کارت شناسایی هوشمند می‌شوند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت گفت: طرح صدور کارت‌های شناسایی هوشمند اتباع خارجی در استان‌ها به زودی اجرایی خواهد شد.

به گزارش رادیو دری، اصغر بلوکیان روز پنجشنبه در آیین معارفه مدیر کل جدید اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، افزود: هدف از این اقدام ارائه قانونمند خدمات و جلوگیری از سرگردانی مراجعه کنندگان خارجی در دستگاه های خدمات رسان در زمینه های مختلف همچون خدمات تحصیلی، درمانی، بهداشتی و تردد است.

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه بیان داشت: اجرای سیاست های دولت سیزدهم در ارتباط با تسهیل در ارائه خدمات و ترسیم چهره واقعی نظام جمهوری اسلامی در حوزه ارائه خدمات قانونی و مصوب به اتباع خارجی مورد تاکید است.

سید هادی طباطبایی افزود: هماهنگی و تعامل با دستگاه های ذیربط در حوزه اتباع خارجی و نیز سازمان ها و نهادهای بین المللی ضروری است.

مدیرکل جدید اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی نیز گفت: تحقق سیاست های ابلاغی دولت سیزدهم در ارتباط با سامان بخشیدن و اجرای طرح هوشمند مدیریت اتباع خارجی مورد تاکید است.

حسین شرافتی راد بیان داشت: در حوزه اتباع خارجی با چالش ها، آسیب ها و راههای برون رفت از معضلات، آشنایی کامل دارم و با همکاری و تعامل با دستگاه های داخلی و خارجی و همچنین اهتمام کارکنان اداره کل امور اتباع استان، گام های اثربخشی در این زمینه برداشته خواهد شد.

همچنین در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات سید علی قاسمی، حسین شرافتی به عنوان مدیرکل جدید اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی معارفه شد.

مطابق اعلام رسمی مسئولان جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج میلیون نفر از اتباع افغانستان در ایران سکونت دارند که حدود یک‌ میلیون نفر از این تعداد در خراسان رضوی و کلانشهر مشهد زندگی می کنند.

این تعداد در قالب نیم میلیون تبعه دارای اسناد اقامت و گذرنامه و نیم میلیون نیز فاقد مجوز برآورد شده اند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت: ایران، نخستین پناهگاه افغان‌هاست

کلیدواژه