Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտությունը չի ավարտվել. Սուրենյանցը նամակ հանձնեց ՄԱԿ–ին
Փետրվար 18, 2026 17:36«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը բողոք-նամակ հանձնեց ՄԱԿ-ի հայստանյան գրասենյակին՝ հայտարարելով, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտությունը չի ավարտվել։
Ալիևը հրաժարվել է ներում շնորհել Արցախի բանտարկված ռազմաքաղաքական առաջնորդներին. FRANCE 24
Փետրվար 15, 2026 15:55Մյունխենի անվտանգության համաժողովի (MSC) շրջանակում FRANCE 24-ին տված հարցազրույցում Ալիևը կտրականապես հրաժարվել է ներում շնորհել Լեռնային Ղարաբաղի բանտարկված ռազմաքաղաքական առաջնորդներին։
Դիմում ենք ադրբեջանական իշխանություններին՝ ազատ արձակելու բոլոր հայ կալանավորներին․ Սոցիալիստական ինտերնացիոնալ
Փետրվար 13, 2026 12:26Դիմում ենք ադրբեջանական իշխանություններին՝ առաջիկայում զարգացնելու ներկայիս դրական դինամիկան և ազատ արձակելու Ադրբեջանի հսկողության տակ գտնվող բոլոր հայ կալանավորներին։ Այս մասին ասված է Սոցիալիստական ինտերնացիոնալի հայտարարության մեջ, որը տարածել է ՀՅԴ հանրային կապերի գրասենյակը։
Արամ Ա Կաթողիկոսը դիմել է ԱՄՆ փոխնախագահին՝ Բաքվում պահվող հայերի ազատ արձակման հարցով
Փետրվար 05, 2026 10:53Մեծի Տանն Կիլիկիոյ Արամ Ա. Կաթողիկոսը հատուկ նամակով դիմել է Միացյալ Նահանգների փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսին՝ նրա ուշադրությունը հրավիրելով Բաքվում բանտարկված Ղարաբաղի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ու հայ ռազմագերիների ազատ արձակման հարցին։
Արցախի ԱԺ պատգամավոր․ Վենսի այցի օրը պետք է բարձրացնել գերիների հարցը
Փետրվար 01, 2026 17:41Արցախի Ազգային ժողովի պատգամավոր Արամայիս Աղաբեկյանը, անդրադառնալով ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի Երևան կատարելիք այցին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ Վենսի այցի օրը պետք է բարձրացնել գերիների հարցը:
Հայ գերիների վերադարձը նշանակալի ներդրում կլինի Ադրբեջանի հետ հաշտեցման գործում. Միրզոյան
Հունվար 28, 2026 17:59Հայ գերիների վերադարձը և անհետ կորածների ճակատագրի պարզաբանումը նշանակալի ներդրում կլինեն Հայաստանի և Ադրբեջանի հաշտեցման գործում։ Այս հայտարարությունն արեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը` ելույթ ունենալով Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նստաշրջանում:
Ադրբեջանը Հայաստանին է վերադարձրել 4 գերիների
Հունվար 14, 2026 15:49Ադրբեջանը Հայաստանին է վերադարձրել 4 գերիների։
«National Catholic Register» թերթն անդրադարձել է մի խումբ կաթոլիկ և առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների կողմից Հռոմի պապին ուղղված նամակին
Հունվար 04, 2026 18:15«National Catholic Register» թերթն անդրադարձել է մի խումբ կաթոլիկ և առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների կողմից Հռոմի պապին ուղղված նամակին։ Հոդվածում մասնավորապես ասված է.
ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում պահվող բոլոր հաստատված հայ անձանց
Դեկտեմբեր 26, 2025 08:57Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները դեկտեմբերի 24-ին և 25-ին տեսակցել են Ադրբեջանում պահվող բոլոր հաստատված հայ անձանց: Այս մասին Sputnik Արմենիային հայտնեց Հայաստանում ԿԽՄԿ պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին։