2020 йилда Ўзбекистон газ экспортни камайтирди
Январ 24, 2021 13:24Ўтган йилда Ўзбекистонга 50,4 млн долларлик газ импорт қилинган, бу 2019 йилга нисбатан 237 марта кўпроқ. Экспорт эса қиймат жиҳатидан 4,7 баравар камайган.
Эронда Ғарбий Осиёда тенги бўлмаган энг йирик газни қайта ишлаш заводи фойдаланишга топширилди
Январ 21, 2021 14:25Бугун Эрон президенти Ҳасан Руҳоинйнинг фармони асосида Хўзистон вилоятида Ғарбий Осиёнинг энг йирик газни қайта ишлаш заводи ҳисобланадиган Форс кўрфазининг Бедбаланд газни қайта ишлаш заводи ишга туширилди.
Қаршида икки боланинг ўлимига сабаб бўлган портлаш оқибатлари
Январ 06, 2021 13:33Қашқадарё вилояти Қарши шаҳри «Отчопар» маҳалла фуқаролар йиғинида жойлашган хонадонларнинг бирида 6 январь куни соат тахминан 8:10 да газ-ҳаво аралашмасининг чақнаши (портлаш) юз берган эди. Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати ҳодиса оқибатида бино деворлари қулаб тушгани, вайрон бўлган уй ичидан икки кишининг жасади олиб чиқилганини маълум қилган эди.
Қоракўлда норози аҳоли намойишга чиқди
декабр 11, 2020 13:34Телеграмдаги «Xalq – LIVE» каналининг хабар беришича, бугун Бухоро вилоятининг айрим ҳудудларида аҳоли газ ва электр токи узилишлари боис норозилик билдирган.
Бухоро вилоятида норози аҳоли намойишга чиқди(Видео)
декабр 11, 2020 13:43Телеграмдаги «Xalq – LIVE» каналининг хабар беришича, бугун Бухоро вилоятининг айрим ҳудудларида аҳоли газ ва электр токи узилишлари боис норозилик билдирган.
Қашқадарё вилояти Ғузор туманидаги объектларидан бирида ишчилар норозилик намойиш уюштириди
октябр 21, 2020 16:43Бугун, ижтимоий тармоқларда “Enter Engineering” компанияси ишчилари намойишлари акс этган видео тарқатилди.
Ўзбекистон 10 йиллик танаффусдан кейин Тожикистоннинг Сўғд вилоятига газ экспор қилишни бошлади
октябр 14, 2020 11:0910 йиллик танаффусдан кейин Ўзбекистон табиий газини Тожикистоннинг Сўғд вилоятига газ етказиб беришни қайта тикланганини Сомон Сўғдгаз» компанияси директори хабар қилган.
Афғонистон можароларини ҳал қилиш ТАПИ лойиҳасида Туркманистон учун "ютуқли карта"дир
сентябр 17, 2020 15:56Афғонистон музокараларида Туркманистон вакили афғонлар ўртасида тинчлик ўрнатилиши билан Ашхобод давлатини иқтисодий лойиҳалари айниқса ТАПИ қувурлари линиясини амалга оширишига умид қилаётганини айтди.
Россия давлати Европани " Норд Стрим 2" лойиҳаси тўғрисида огоҳлантирмоқда
сентябр 17, 2020 12:42Кремль наттоғи Европа " Норд Стрим 2" газ қувури лойиҳасини сиёсийлаштирмаслиги кераклиги ҳақида огоҳланирди.
Россия Шарқий ўрта ер денгизи вазиятига муносабат билдирди
сентябр 07, 2020 12:23Россия ТИВ раҳбари Туркия ва Юнонистон ўртасилдаги кескинликларга кўрсатган аксиламалида, Шарқий Ўрта ер денигизи минтақаси вазиятини хавотирланарли деб атади.