Россия Қирғизистоннинг барча қарзларидан воз кечди
июн 20, 2017 20:26Россия ва Қирғизистон ҳар доим бирга бўлиши керак – Атамбоев
Тожикистонга ўзбекистонлик 40 нафар бизнесмен боради
июн 18, 2017 19:4620 июнь куни Тожикистон пойтахти Душанбе шаҳрида ўзбек -тожик иқтисодий делегациялари иштирокида бизнес -форум ўтказилади.
Ўзбекистон Президенти афғонистонлик ҳамкасбига ҳамдардлик билдирди
июн 04, 2017 18:24Шавкат Мирзиёев афғонистонлик ҳамкасби Ашраф Ғанига Кобулдаги теракт муносабати билан ҳамдардлик изҳор қилди. Бу ҳақда ТИВ матбуот хизмати хабар бермоқда.
АҚШнинг Лос -Анжелес шаҳрида отишма содир бўлди
апрел 30, 2017 19:54АҚШ полициясининг хабар беришича, Калифорния штатидаги Лос -Анжелес шаҳрида содир этилган отишмада бир киши ҳалок бўлиб, яна 3 нафар жароҳат олди.
Ўзбекистон Москвада Афғонистон бўйича маслаҳатлашувларда иштирок этади
апрел 12, 2017 14:252017 йилнинг 14 апрель куни Россия пойтахти Москва шаҳрида Афғонистон бўйича маслаҳатлашувлар бўлиб ўтади
Стокҳольмдаги теракт ижрочиси айбини тан олувчи кўрсатмалар берган айтилмоқда
апрел 10, 2017 10:19Стокҳольмдаги теракт ижрочиси айбини тан олувчи кўрсатмалар берди. Бу ҳақда кун.ўз сайти хабар қилган.
Ўзбекистонда 40 миллиард кубометр табиий газ қазиб олинди
апрел 08, 2017 15:45Россиянинг «ЛУКОЙЛ» компанияси Ўзбекистонда 40 млрд. кубометр газ қазиб олди. Бу ҳақда Кун.ўз сайти хабар қилган.
Путин ва Мирзиёев қачон учрашишлари маълум қилинди
феврал 01, 2017 11:47Томонлар энергетика, қишлоқ хўжалик маҳсулотларини етказиб бериш, ҳарбий-техник ҳамкорлик ва миграция сиёсатига оид масалаларни муҳокама этишни режалаштирган
Эрон ва Ўзбекистон туризм соҳасида ўзаро ҳамкорликларини ривожлантиришмоқда
Январ 24, 2017 19:40Эроннинг маданий мерос, қўл ҳунармандчилиги ва туризм ташкилоти раиси ва бу мамлакат президентининг муовини Теҳрондаги Ўзбекистон элчиси билан учрашганида икки мамлакат ўртасида маданий ва туризм соҳасидаги ҳамкорликларини янада кенгайтиришни таъкидлади.