Avq 12, 2024 20:15MEDİA Agentliyi: Azərbaycanda hər hansı ölkənin hərbi kontingenti mövcud deyil
Azərbaycanlı oliqarxın oğurluq pulları əlindən çıxdı
Avq 08, 2024 09:55Zamirə Hacıyevanın dəbdəbəli əmlakı müsadirə edildi
Şoyqu Bakıda nələri müzakirə edib?
Avq 06, 2024 23:04TASS xəbər verir ki, Rusiya Təhlükəsizlik Şurasının katibi Sergey Şoyqu bildirib ki, Bakıya işgüzar səfəri zamanı Qərbin Cənubi Qafqazda təhlükəsizliyin yaradılması prosesinə müdaxilə cəhdlərini müzakirə edib.
Amnesty İnternational jurnalistin Azərbaycana qaytarılmamasına çağırıb
Avq 06, 2024 12:07Amnesty International, 3 avqustda saxlanılan və Gürcüstanda deportasiya həbsxanasına yerləşdirilən Azərbaycanlı jurnalist Afghan Sadigovun ekstradisiyasını dayandırmaq üçün Gürcüstan hakimiyyətinə çağırış edib.
Azərbaycan hakimiyyəti kimin yanındadır: Qaniçən rejimin yoxsa qardaş ölkənin? -TƏHLİL
Avq 05, 2024 14:11SOCAR-ın yaxın adamı, Azərbaycan-İran əlaqələrinin düşməni sayılan amerikalı professor çətin günlərində xunta rejimin unutmadığına görə AZAL Dövlət Hava Yolları Şirkətini alqışlayıb.
Jurnalist Əfqan Sadıqov Tiflisdə saxlanılıb
Avq 04, 2024 16:01Ötən ildən Gürcüstanda yaşayan azərbaycanlı jurnalist, “Azel TV” internet kanalının rəhbəri Əfqan Sadıqov avqustun 3-də Tiflisdə saxlanılıb.
Əli Əsədov Azərbaycanın Tehrandakı yeni səfirliyinə baxış keçirib
İyul 31, 2024 21:16Prezident Pezeşkianın andiçmə mərasimində iştirak məqsədi ilə Tehrana səfər edən Əli Əsədov, Azərbaycan Respublikasının Tehrandakı yeni səfirliyinə baxış keçirib.
Ermənistanla bu il sülh sazişi imzalanacaqmı? - TƏHLİL
İyul 27, 2024 14:33Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyev ATƏT-in Minsk qrupunun buraxılmasını və Ermənistan konstitusiyasına dəyişiklikləri iki ölkə arasında sülh müqaviləsinin imzalanmasının vacib şərtləri adlandırıb.
Azərbaycana məzuniyyətə gələn talış tədqiqatçısı həbs edilib
İyul 25, 2024 14:49Belarusda yaşayan və məzuniyyətə gələn “Talış Milli Akademiyası”nın mətbu orqanı olan “Talış Milli Akademiyasının Xəbərləri”nin baş redaktoru İqbal Əbilova qarşı Səbail Rayon Məhkəməsi tərəfindən 4 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Azərbaycan səfiri İran XİN-də görüşlər keçirib
İyul 23, 2024 12:24Azərbaycanın İrandakı səfiri Əli Əlizadə İran Xarici İşlər Nazirliyinin (XİN) Avrasiya İdarəsinin rəisi Moctəba Dəmirçilu və Konsulluq İdarəsinin rəisi Əlirza Mahmudi ilə görüşlər keçirib.