Լուկաշենկոն պաշտոնական այցով մեկնում է Իրան
Մարտ 12, 2023 19:23Լուկաշենկոն պաշտոնական այցով մեկնում է Իրան:
Բելառուսն ու Իրանը քննարկել են տնտեսական համագործակցությունը և նախապատրաստել իշխանությունների հանդիպումը
Փետրվար 26, 2023 18:00Բելառուսը և Իրանը քննարկել են տնտեսության ոլորտում համագործակցությունն ու նախապատրաստել իշխանությունների հանդիպումը: Այս մասին հայտնում է IRNA-ն:
Լուկաշենկոն մտադիր է մոտ ժամանակներս Իրան այցելել
Փետրվար 11, 2023 12:03Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն մտադիր է մոտ ժամանակներս Իրան այցելել։ Այս մասին Նա հայտնել է Իրանի առաջնորդին ուղղված շնորհավորական ուղերձում, հաղորդում է БелНовости-ն։
Պուտինը կայցելի Բելառուս
Դեկտեմբեր 16, 2022 17:39ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կայցելի Բելառուս, որտեղ իր գործընկեր Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ կքննարկի անվտանգության հետ կապված հարցեր և երկկողմ հարաբերությունները։
Մահացել է Բելառուսի ԱԳ նախարար Վլադիմիր Մակեյը
Նոյեմբեր 26, 2022 19:3764 տարեկան հասակում մահացել է Բելառուսի ԱԳ նախարար Վլադիմիր Մակեյը:
Ասադ. Պատերազմ հրահրելը Արևմուտքի գերիշխանությունը շարունակելու գործիք է
Նոյեմբեր 24, 2022 18:19Սիրիայի նախագահն ասել է, որ Արևմուտքը շարունակում է գոյատևել պատերազմ հրահրող քաղաքականությամբ։
Բելառուսի վարչապետի հետ հանդիպմանը Ռայիսին նշել է, որ անկախ երկրների հարաբերությունների ամրապնդումը կօգնի հաղթահարել պատժամիջոցները
Նոյեմբեր 23, 2022 11:35Բելառուսի վարչապետ Ռոման Գլավչենկոյի հետ հանդիպման ժամանակ, ԻԻՀ նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ասել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները միշտ եղել են բարեկամական և երկու երկրների ղեկավարների վերջին հանդիպումների ժամանակ կարևորվել է համագործակցության ընդլայնումը:
Լուկաշենկոն ազդարարել Է ՌԴ-ի հետ համատեղ արբանյակային խմբավորում ստեղծելու մասին
Նոյեմբեր 04, 2022 18:39Բելառուսը եւ Ռուսաստանը աշխատում են համատեղ արբանյակային խմբավորում ստեղծելու վրա, այդ թվում՝ օգտագործվելու Է ռազմական նպատակներով: Այդ մասին հայտարարել Է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: «Մենք ոչ միայն պատրաստ ենք տիեզերք ուղարկել որեւիցե մեկին, ուղարկել մեր տիեզերագնացին:
Տարանցման ավելացման առաջնահերթությամբ կավելանա Իրանի և Բելառուսի միջև երկկողմ տրանսպորտային փոխգործակցությունը
Հոկտեմբեր 27, 2022 16:56Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարության տրանսպորտի հարցերով տեղակալը հայտարարել է՝ տարանցման ավելացման առաջնահերթությամբ Իրանի և Բելառուսի միջև երկկողմ տրանսպորտային փոխգործակցության ավելացման մասին։
Բելառուսի ԱԳ նախարարն այցելել է Իրան
Հոկտեմբեր 26, 2022 16:31Մեկնարկել է Բելառուսի արտգործնախարար Վլադիմիր Մակեյի պաշտոնական այցն Իրան։