Ўзбекистон Россиядан 35 миллион дона "Спутник V" /коронавирусга қарши вакцинани/ сотиб олмоқчи
сентябр 25, 2020 14:02Россия тўғридан-тўғри инвестициялар фонди (РФПИ) ва Ўзбекистоннинг LAXISAM фармацевтика компанияси 35 млн. доза "Спутник V" вакцинаси етказиб беришга келишиб олишди, деб хабар қилди РФПИ.
Эронда 24 соат ичида коронавирус билан касалланган яна 3 мингдан ортиқ беморлар аниқланди
сентябр 24, 2020 16:49Эрон ССВ натоғининг хабар қилишича, ўтган бир сутка ичда мамлакатда коронавирусга чалинган 3 мингдан ортиқ бемор аниқланди.
Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 53 667 кишига етди
сентябр 24, 2020 14:0924 сентябрь соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 53 667 (+220) нафарни ташкил этмоқда
Қайси давлатлар Россия вакцинасини сотиб олмоқчи (видео)
сентябр 23, 2020 11:13Пандемия қачон тугайди? Эҳтимол, бу савол барчани ташвишлантирмоқда. Россия “Спутник V” вакцинаси коронавирус билан боғлиқ воқеага нуқта қўйишга ёрдам беради. Қайси яқин хориж давлатлар Россия вакцинасини сотиб олмоқчи ва вакцина қаерда ишлаб чиқарилган - бу ҳақда батафсил видеомизда.
Бурунни тузли эритма билан чайиб юриш коронавирусдан сақланишга ёрдам берадими?
сентябр 22, 2020 18:04Савол: Коронавирус инфекциясидан сақланиш учун мунтазам бурунни тузли эритма билан чайиш ҳимояланишга ёрдам берадими?
Ўзбекистонда коронавирус билан касалланганлик ҳолати 52 491 нафарни ташкил қилмоқда
сентябр 22, 2020 10:4922 сентябрь соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 52 491 (+232) нафарни ташкил этмоқда.
Ўзбекистонда коронавирусга чалинганлар сони 51 769 кишига етди
сентябр 21, 2020 15:38Ўзбекистонда бугун яна 149 кишида коронавирус аниқланиши билан мамлакатда бу вирусни юқтириб олганлар сони 51 минг 769 кишига етган.
Ўзбекистонда коронавирусга чалинганлар сони 51 640 кишига етди /800 дан ортиқ инсонлар оғир аҳволда/
сентябр 21, 2020 10:32Кеча Ўзбекистонда 648 кишида коронавирус аниқланиб, 661 киши тузалгани тасдиқланди. Кунлик касалланиш кўрсаткичи сўнгги уч кундан буён 600дан кўпроқни ташкил этмоқда
Ўзбекистонда 19 сентябрь куни 614 кишида коронавирус аниқланди /касалланганлар 50992 нафарга етди/
сентябр 20, 2020 10:11Ўзбекистонда 18-19 сентябрь кунлари коронавирус юқтириб олиш билан боғлиқ 614 та ҳолат қайд этилиши билан коронавирусга чалинганлар сони 50992 нафарга етди.
1 октябрдан Ўзбекистон чегаралар очилади!
сентябр 19, 2020 13:391 октябрдан Ўзбекистон ҳудудига авиация, темир йўл ва автойўл ўтказиш пунктлари орқали кириб-чиқишга рухсат берилди. Бу ҳақда Ўзбекистонга коронавируснинг кириб келиши ва тарқалишининг олдини олиш юзасидан чора-тадбирлар дастурини тайёрлаш бўйича республика махсус комиссиясининг навбатдаги қарорида белгиланди