Қалбаки сўм пулларни ўтказмоқчи бўлганлар қонун олдида жавоб берди
август 12, 2018 12:41Жорий йилнинг 7 август куни жиноят ишлари бўйича Тошкент шаҳар Бектемир туман суди биносида Б. Утамуродов раислигида очиқ суд мажлиси ўтказилди.
«GTA бандаси» қотиллари бир умрлик қамоқ жазосига маҳкум этилди
август 09, 2018 19:13Москва вилояти суди «GTA бандаси» деб аталмиш жиноятчиларга нисбатан вилоят трассаларида кўплаб ҳайдовчиларни ўлдирганликлари учун узоқ муддатли - бир умрлик қамоқ жазоси ҳукмини чиқарди, деб хабар беради «Интерфакс».
Евроиттифоқ Яманнинг тинч аҳолисига қарши содир этилган жиноятларни қоралади
август 05, 2018 18:31Европа иттифоқи чиқарган баёнотида Ол Сауд режими қирувчи самолётларини Ямандаги тинч аҳолини нишонга олганини кескин қоралади.
МХХнинг тергов бошқармаси собиқ бошлиғи қидирувга берилди
июл 31, 2018 09:49Шу йилнинг 6 июнида Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Миллий хавфсизлик хизматининг собиқ тергов бошқармаси бошлиғи Олег Бусигинга нисбатан қидирув эълон қилди. Бу ҳақда Kun.uz’га Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратурасидан маълум қилишган.
Тожикистонда тўрт нафар хорижий сайёҳ ўлдирилиб кетилди
июл 30, 2018 10:02Тожикистонда енгил автомобилнинг велосипедчилар гуруҳини уриб кетиши оқибатида тўрт нафар хорижлик сайёҳ ҳалок бўлди. Бу ҳақда РИА Новости маҳаллий ҳукуматга асосланиб хабар бермоқда.
Самарқандлик эркак хотинини ўлдириб, дўконига кўмиб қўйгани аниқланди (видео)
июл 27, 2018 00:45Жиноят ишлари бўйича Тайлоқ туман судида ўз хотинини ўлдириб, бир йил давомида жасадини яширган Н.Раҳимовнинг жиноий иши кўриб чиқилди, деб хабар беради “Zamon” ахборот дастури.