Իրանն ընտրվել է ՄԱԿ-ի Կանոնադրության հատուկ կոմիտեի փոխնախագահ
Փետրվար 20, 2026 11:50Իրանն ընտրվել է ՄԱԿ-ի Կանոնադրության հատուկ կոմիտեի փոխնախագահի և կառույցի նախագահության անդամ, ինչն ամրապնդել է երկրի ակտիվ դիրքը ՄԱԿ-ի Կանոնադրության սկզբունքների պաշտպանության գործում։
ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների հարցերով հատուկ զեկուցող. Պաղեստինի հողերի բռնագրավումները ագրեսիայի ակտեր են
Փետրվար 19, 2026 11:22Պաղեստինի օկուպացված տարածքներում ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների հարցերով հատուկ զեկուցող Ֆրանչեսկա Ալբանեզեն դատապարտել է Արևմտյան ափի հողերը բռնագրավելու օկուպանտ ռեժիմի որոշումը և ընդգծել, որ միջազգային իրավունքի համաձայն այդ գործողությունները կարող են համարվել ագրեսիայի ակտեր։
Փետրվար 13, 2026 10:45Իրանը մեկ տարով դառնում է ՄԱԿ-ի սոցիալական զարգացման հանձնաժողովի փոխնախագահ:
ՄԱԿ-ի բարեփոխումները պետք է հանգեցնեն շոշափելի արդյունքների՝ համահունչ ազգային առաջնահերթություններին. Պարույր Հովհաննիսյան
Փետրվար 05, 2026 12:07Հայաստանը՝ որպես ՄԱԿ Զարգացման ծրագրի (UNDP), Բնակչության հիմնադրամի (UNFPA) և Ծրագրերի ծառայությունների գրասենյակի (UNOPS) Գործադիր խորհրդի նոր անդամ, մասնակցել է Գործադիր խորհրդի առաջին հերթական նստաշրջանին։
ԱՄՆ-ի անվերապահ աջակցության պատճառով Իսրայելը խախտում է միջազգային իրավունքի սահմանները
Հունվար 30, 2026 10:26Արաբ գրող և հետազոտող Մուհամմադ Ալին, անդրադառնալով ԱՄՆ-ի կողմից Սիոնիստական ռեժիմին անվերապահ աջակցությանը, նշել է, որ դրա արդյունքում Իսրայելը վերածվել է անօրինական ռեժիմի, որը բացահայտորեն խախտում է միջազգային իրավունքի կանոնները և հանցագործություններ է իրականացնում Գազայի հատվածում։
ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչը մասնակցել է Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի դեսպանների համաժողովին
Հունվար 23, 2026 12:10Միավորված ազգերի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Պարույր Հովհաննիսյանը մասնակցել է Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի (ECOSOC) դեսպանների համաժողովին։
Արաղչի. Իրանը զգոն է և ցանկացած արտաքին միջամտության նկատմամբ
Հունվար 16, 2026 10:49Իրանի և Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարները ընդգծել են հանգստություն պահպանելու, երկրների ինքնիշխանությունը հարգելու և լարվածության սրումը կանխելու համար դիվանագիտության կարևորությունը։
Արևմտյան ափում պաղեստինցիների դեմ Իսրայելի գործողությունները հավասարազոր են ապարտեիդի. ՄԱԿ
Հունվար 07, 2026 16:29Իսրայելի իշխանությունների քաղաքականությունը Հորդանան գետի Արևմտյան ափի, ներառյալ Արևելյան Երուսաղեմի պաղեստինցի բնակչության նկատմամբ հավասարազոր է ռասայական խտրականության և ապարտեիդի։
ՄԱԿ-ը զգուշացնում է Իսրայելի կողմից UNRWA-ի դեմ ձեռնարկված քայլերի մասին. ի՞նչ հետևանքներ կունենա UNRWA-ի գործունեության դադարեցումը
Հունվար 02, 2026 12:32Pars Today- Միավորված Ազգերի Կազմակերպությունը զգուշացրել է Սիոնիստական ռեժիմի կողմից UNRWA-ի դեմ ձեռնարկված գործողությունների մասին։