Ղարաբաղի ժողովուրդը ոչինչ չի շահի Ղարաբաղ վերադառնալուց․ Նիկոլ Փաշինյան
Դեկտեմբեր 18, 2025 18:29Կարող ենք ասել, որ մենք ստանձնում ենք Ղարաբաղի ժողովրդին վերադարձնելու օրակարգը, բայց ո՞վ կշահի դրանից։ Արդյո՞ք Ղարաբաղի ժողովուրդը կշահի դրանից։ Այս մասին դեկտեմբերի 18-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ես երջանիկ եմ, որ կարող եմ լինել իմ ժողովրդի ծառան. Ռուբեն Վարդանյանի նամակը՝ ուղղված որդուն
Դեկտեմբեր 18, 2025 12:35Երեկ Ռուբեն Վարդանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ավագ որդու՝ Դավիթ Վարդանյանի հետ։ Նա հայտնել է, որ առաջիկայում իրեն կտրվի եզրափակիչ խոսքի հնարավորություն, և իր ելույթում նա մտադիր է ընդգծել հետևյալը.
Փեզշեքյան. Իմամ Խոմեյնին իր ողջ էությամբ պայքարել է բռնակալության դեմ
Դեկտեմբեր 18, 2025 11:46ԻԻՀ նախագահն ասել է. Իմամ Խոմեյնին իր ողջ էությամբ պայքարել է բռնակալության և բռնատերի դեմ, և նրա խոսքերում ու գործերում հստակորեն կարելի է տեսնել այն, որ ոչ մի կերպ չպետք է խոնարհվել բռնատերերի առջև։
Դեկտեմբեր 18, 2025 10:49Խորհրդարանական ընտրություններից առաջ ՀՀ–ին օտարերկրյա տեղեկատվական միջամտության դեմ պայքարի աջակցություն տրամադրելով` Եվրամիությունը փորձում է կանխել իրեն ձեռնտու արտաքին կուրսից շեղումը։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում այս տեսակետը հայտնեց քաղաքագետ Արա Պողոսյանը։
Դեկտեմբեր 18, 2025 10:31Pars Today - Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի դատավարությունը լայնածավալ ֆինանսական կոռուպցիայի մեղադրանքով տեղի ունեցավ։
Դեկտեմբեր 17, 2025 16:35Հայաստանի և Ռուսաստանի փոխվարչապետները` Մհեր Գրիգորյանն ու Ալեքսեյ Օվերչուկը, քննարկել են առևտրատնտեսական և մշակութային-հումանիտար հարաբերությունների ողջ համալիրը։
Դեկտեմբեր 17, 2025 15:23Տարածաշրջանում, և ոչ միայն մեր տարածաշրջանում, Չինաստանի ազդեցության աճը ժամանակի ընթացքում ավելի ու ավելի զգալի կդառնա. Հայաստանի և ընդհանուր առմամբ Հարավային Կովկասի համար սա դրական փոփոխություն է։
Դեկտեմբեր 17, 2025 14:39Հայաստանը հետևողականորեն շարունակում է իր կառուցողական ներգրավվածությունը Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում՝ նպատակ ունենալով հասնել դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատմանը, սահմանի բացմանը և բոլոր ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը։
Դեկտեմբեր 16, 2025 19:22Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը «The Holland Times»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ 2025 թվականը պատմականորեն նշանակալի փուլ է դարձել ոչ միայն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների, այլև ողջ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի համար։ Այս մասին հայտնում է APA գործակալությունը:
Դեկտեմբեր 16, 2025 18:33Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Մեղրիի զորամասի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից ներթափանցման փորձի մասին ԶՈւ պահեստազորի գնդապետ Նաիրա Գևորգյանի հայտարարությունը։