• ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների հարցերով հատուկ զեկուցող. Պաղեստինի հողերի բռնագրավումները ագրեսիայի ակտեր են
ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների հարցերով հատուկ զեկուցող. Պաղեստինի հողերի բռնագրավումները ագրեսիայի ակտեր են
Պաղեստինի օկուպացված տարածքներում ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների հարցերով հատուկ զեկուցող Ֆրանչեսկա Ալբանեզեն դատապարտել է Արևմտյան ափի հողերը բռնագրավելու օկուպանտ ռեժիմի որոշումը և ընդգծել, որ միջազգային իրավունքի համաձայն այդ գործողությունները կարող են համարվել ագրեսիայի ակտեր։
• Իրանը դառնում է ՄԱԿ-ի սոցիալական զարգացման հանձնաժողովի փոխնախագահ / Արաբների մեծ մասը դեմ է Իսրայելի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը
Փետրվար 13, 2026 10:45
Իրանը մեկ տարով դառնում է ՄԱԿ-ի սոցիալական զարգացման հանձնաժողովի փոխնախագահ:
• ՄԱԿ-ի բարեփոխումները պետք է հանգեցնեն շոշափելի արդյունքների՝ համահունչ ազգային առաջնահերթություններին. Պարույր Հովհաննիսյան
ՄԱԿ-ի բարեփոխումները պետք է հանգեցնեն շոշափելի արդյունքների՝ համահունչ ազգային առաջնահերթություններին. Պարույր Հովհաննիսյան
Փետրվար 05, 2026 12:07
Հայաստանը՝ որպես ՄԱԿ Զարգացման ծրագրի (UNDP), Բնակչության հիմնադրամի (UNFPA) և Ծրագրերի ծառայությունների գրասենյակի (UNOPS) Գործադիր խորհրդի նոր անդամ, մասնակցել է Գործադիր խորհրդի առաջին հերթական նստաշրջանին։