Իրանի և Բելառուսի երկաթուղային համաձայնագիրը
Ապրիլ 11, 2025 18:16Pars Today - Իրանը և Բելառուսը փաստաթուղթ են ստորագրել Հյուսիս-Հարավ երկաթուղային երթուղով երկաթուղային համագործակցության զարգացման մասին՝ Միջազգային տրանսպորտային համաժողովի շրջանակներում:
ԻԻՀ Պնախարար․ Իրանը միշտ եղել է ահաբեկչության զոհ
Մարտ 13, 2025 11:23Հղում անելով ԻՌՆԱ-ին, Pars Today-ը հաղորդում է, որ Բելառուսի ԱԽ քարտուղար Ալեքսանդր Վոլկովիչի հետ հանդիպման ժամանակ, ԻԻՀ Պնախարար, բրիգադի գեներալ Ազիզ Նասիրզադեն ասել է. «Իրանը միշտ եղել է ահաբեկչության զոհ և, հակառակ Արևմուտքի պնդումներին, առանցքային դեր է խաղացել Սիրիայում և Իրաքում ԻԼԻՊ-ի ջախջախման գործում»:
Լուկաշենկոն շնորհավորել է Հայաստանի նախագահին և Գարեգին Երկրորդին Ամանորի կապակցությամբ
Դեկտեմբեր 31, 2024 19:36Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է օտարերկրյա առաջնորդներին Ամանորի տոների կապակցությամբ, հայտնում է նրա մամուլի ծառայությունը։
Բելառուսում միջուկային զենք կա. Լուկաշենկո
Դեկտեմբեր 10, 2024 15:23Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հաստատել է, որ Բելառուսում իսկապես միջուկային զենք կա։ Այդ մասին պետության ղեկավարն ասել է Բորիսովում ՊՈԺՍՆԱԲ ՍՊԸ-ի աշխատակիցների հարցերին պատասխանելիս, հաղորդում է ԲելՏԱ-ի թղթակիցը։
Մենք Իրանի հետ հայտնվել ենք «նույն նավակում» և բացարձակապես չենք ափսոսում դրա համար. Լուկաշենկո
Սեպտեմբեր 13, 2024 20:20Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հանդիպել է Իրանի Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Աքբար Ահմադիանի հետ։
Իրանի ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղարը մեկնել է Բելառուս
Սեպտեմբեր 13, 2024 11:49Իրանի ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղարը, Բելառուսի իր գործընկերոջ հրավերով, մեկնել է Մինսկ։
Բելառուսում Հայաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին կանչել են ԱԳՆ
Օգոստոս 21, 2024 17:48Բելառուսում Հայաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Նարեկ Տիրատունյանը օգոստոսի 21-ին հրավիրվել է հանրապետության ԱԳՆ, հայտնում է Sputnik Բելառուսը՝ հղում անելով արտաքին քաղաքական գերատեսչությանը:
Լուկաշենկոյին թող չթվա, թե կարող է Հայաստանի հետ խոսել այնպես, ինչպես՝ Նիկոլ Փաշինյանի. Հայկ Մամիջանյան
Օգոստոս 20, 2024 15:33Ոչ մեկին՝ ներառյալ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին, թող չթվա, թե կարող են Հայաստանի Հանրապետության հետ խոսել այնպես՝ ինչպես Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը:
Իրանի բանակի հրամանատար. Մենք դեմ ենք ՆԱՏՕ-ի ընդլայնմանը
Օգոստոս 08, 2024 16:35Իրանի Իսլամական Հանրապետության բանակի գլխավոր հրամանատարը Բելառուսի ռազմաօդային ուժերի և հակաօդային պաշտպանության հրամանատարի հետ հանդիպման ժամանակ, նշելով, որ այս երկիրն ունի հատուկ ռազմավարական դիրք և ամուր պատնեշ է ՆԱՏՕ-ի ընդլայնման դեմ, ասել է. «Թեհրանը և տարածաշրջանի երկրները նույնպես դեմ են ՆԱՏՕ-ի ընդլայնմանը»։
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը մեկնել է Բելառուս
Հուլիս 02, 2024 16:28Հուլիսի 2-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն այցով մեկնել է Բելառուսի Հանրապետություն։