Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ҳокимликлар, солиқ тизими ва бошқа органлардаги кўплаб мансабдорларни лавозимидан оўод қилди
Aug 01, 2023
Икки давлат етакчилари Ўзбекистон ва Туркия олий даражадаги Стратегик ҳамкорлик кенгашининг навбатдаги йиғилишини ўтказиш масалалари муҳокама қилди.
Jul 20, 2023
19 июль куни Саудия Арабистонида Тожикистон президенти Имомали Раҳмон Марказий Осиё давлатлари ва Форс кўрфаз давлатлари ҳамкорлик кенгашининг биринчи саммити доирасида Шавкат Мирзиёев билан учрашди.
Шавкат Мирзиёев кеча чоршанба куни Саудияга сафари доирасида умра амалларини бажарди.
Jul 14, 2023
Шавкат Мирзиёев тантанали қасамёд қилди ва Ўзбекистон Республикаси Президенти лавозимига киришди. Унга Президентлик Олий нишони ва байроғи топширилди.
Бугун Олий Мажлис Сенатида Шавкат Мирзиёевнинг Ўзбекистон президенти лавозимига киришиш маросими (инаугурация) бўлиб ўтди.
Jul 13, 2023
Самарқандда октябрь ойида UNWTO Бош Ассамблеяси мажлиси бўлиб ўтади. Унда жами 2000га яқин делегатлар келиши кутилмоқда.
Jul 11, 2023
Мустақил сиёсий доиралар башорат қилганидек, ҳукмрон партия номзоди, Ўзбекистоннинг амалдаги президенти Шавкат Мирзиёев сайловчиларнинг қарийб 88 фоиз овозини олиб, яна етти йиллик президентлик муддатини қўлга киритди.
Ўзбекистон президенти ШҲТнинг Самарқанд ва Деҳли саммитларида эришилган келишувларни тўлиқ амалга ошириш муҳимлигини таъкидлади.
Jul 09, 2023
Шавкат Мирзиёев оила аъзолари билан овоз бериш жараёнларида иштирок этди.
Jul 05, 2023
Шавкат Мирзиёев Швецияда Қуръони карим ёқиб юборилгани ҳақида гапириб, буни ёвуз ҳаракат деб атади ва кескин қоралади. «Биз радикализм ва экстремизмнинг ҳар қандай кўринишларига, турли миллат ва халқларнинг диний қадриятларига нисбатан ҳурматсизлик кўрсатишга мутлақо қаршимиз», — деди у.
Jul 04, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев ШҲТ Давлат раҳбарлари кенгаши саммитининг очилишида видеоалоқа орқали нутқ сўзлади.
Jun 24, 2023
Владимир Путин Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев билан телефон суҳбатида унга Россиядаги вазият ҳақида гапириб берди.
Jun 18, 2023
Бугун Ислом Инқилоби олий раҳнамоси оятуллоҳил Узмоъ Хоманаий Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевни қабул қилдилар.
Эрон Ислом республикаси ва Ўзбекистон президентлари иштирокида икки мамлакат олий мартабали расмийлари қўшма баёнот ва турли соҳаларда ҳамкорлик қилиш бўйича 10 та ҳужжат имзолади.
Ўзбекистон Республикаси президенти Шавкат Мирзиёев Эронга сафар қилди.
Jun 10, 2023
Италия Республикасига расмий ташрифнинг ишбилармонлик тадбирлари доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Милан шаҳрида ушбу мамлакатнинг инвесторлари ва йирик бизнес вакиллари билан учрашув ўтказди.
Jun 05, 2023
Қатар Амири шайх Тамим бин Ҳамад Ол Соний давлат ташрифи билан Ўзбекистонга келди. Уни Самарқанд аэропортида президент Шавкат Мирзиёев кутиб олди.
Jun 04, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Туркия президенти Ражаб Тоййиб Эрдўғаннинг таклифига биноан ташриф билан Туркияга ташриф буюрди.
Jun 02, 2023
Шавкат Мирзиёев Марказий Осиё ва Европа Иттифоқи етакчиларининг иккинчи саммити доирасида Европа кенгаши президенти Шарль Мишель билан музокаралар ўтказди. Улар товар айирбошлаш ҳажмини ошириш, савдони диверсификация қилиш, GSP+ имтиёзли савдо режими муддатини узайтириш кабиларни муҳокама қилдилар.