Ўзбекистон ва Ҳиндистон ТИВ раҳбарлари Афғонистон вазиятини муҳокама қилишди
октябр 13, 2021 15:34Ўзбекистон ва Ҳиндистон ташқи ишлар вазирлари Қозоғистон пойтахтида учрашганида Афғонистон вазияти ва бу мамлакатга инсонпарварлик ёрдамлар етказиб бериш масаласи юзасидан фикр алмашдилар.
Кобулда Ўзбекистон ТИВ раҳбари Толибон етакчилари билан мулоқот қилди
октябр 07, 2021 15:36Бугун Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов бошчилигидаги делегация Кобулда Афғонистон Ислом Амирлиги Ташқи ишлар вазири вазифасини бажараувчиси Мавлавий Амир Хон Муттақий билан учрашди.
Абдулазиз Комилов ва Венди Шерман Афғонистондаги вазиятни муҳокама қилишди
октябр 04, 2021 15:333 октябрда Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Америка Қўшма Штатлари Давлат котибининг биринчи ўринбосари Венди Шерман билан учрашганида, Ўзбекистон-Америка кун тартибининг долзарб масалалари юзасидан фикр алмашди.
Комилов Марказий Осиё ва АҚШ ташқи сиёсий идоралари раҳбарларининг C5+1 шаклидаги учрашувида қатнашди
сентябр 23, 2021 11:02Ўзбекистон ташқи ишлар вазири видеоконференция орқали БМТ Бош Ассамблеясининг 76-сессияси доирасида ташкил этилган Марказий Осиё ва АҚШ ташқи сиёсий идоралари раҳбарларининг C5+1 шаклидаги учрашувида қатнашди.
Тошкентда Абдулазиз Комилов ва Россия ташқи ишлар вазири ўринбосари Андрей Руденко учрашуви бўлиб ўтди
сентябр 21, 2021 09:39КЕча тошкентда Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов ва Россия ташқи ишлар вазири ўринбосари Андрей Руденко ўртасидаги учрашув ҳақида Ўзбекистон ТИВ матбуот хизмати хабар қилган.
Ӯзбекистон ӯтган ҳафта давомида
сентябр 13, 2021 15:49"Ўзбекистон ўтган ҳафта давомида” рукнида жорий йилнинг 29 август– 5 сентябрь кунлари ушбу мамлакатда юз берган сиёсий, иқтисодий, ижтимоий, маданий ва илмий воқеалар тӯғрисида сизга маълумот берамиз.
Абдулазиз Комилов: Афғонистонни минтақавий интеграция жараёнларига жалб қилиш керак
сентябр 09, 2021 09:44Ўзбекистон ТИВ раҳбари Абдулазиз Камилов ҳам иштирок этган Афғонистонга қўшни давлатлар ТИВ раҳбарлари учрашувида Афғонистон билан барқарор халқаро алоқалар, айниқса, унинг гуманитар ривожланиш эҳтиёжларини қўллаб-қувватлаш муҳимлиги таъкидланди
Ўзбекистон ва Британия Афғонистон йўналишида ҳамкорлик қилади
сентябр 07, 2021 10:19Кеча Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов ва Буюк Британия ташқи ишлар, ҳамдўстлик ва тараққиёт масалалари бўйича вазири Доминик Рааб телефон орқали мулоқотида Афғонистон йўналишида ўзаро ҳамкорликлар масаласини муҳокама қилишди.
Ўзбекистон ва Италия ТИВ раҳбарлари Афғонистондаги вазиятни муҳокама қилди
сентябр 05, 2021 10:04Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов Италия ташқи ишлар ва халқаро ҳамкорлик вазири Луижи Ди Майо билан учрашув ўтказди
Ўзбекистон ва Германия ташқи ишлар вазирлари Тошкентда учрашув ўтказди
август 31, 2021 10:36Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов Германия Федератив Республикаси Федерал ташқи ишлар вазири Ҳайко Маас билан учрашиб мулоқот қилди.