Гулноранинг миллионлари Ӯзбекистонга қайтадими?
август 24, 2017 19:00Ўзбекистон прокуратураси Россияга Гулнора Каримова иши бўйича сўровнома юборди
Жосуслик қилган ўзбекистонлик аёл 10 йилга қамалди
август 23, 2017 12:25ТОШКЕНТ, 22 авг — Sputnik. Тожикистон фойдасига жосуслик қилгани учун ўзбекистонлик аёл 10,5 йилга қамоқ жазосига маҳкум этилди, деб хабар қилди Спутник Тожикистон ТаджикТА агентлигига таянган ҳолда.
Ўзбекистон Бош прокуратураси делегацияси халқаро тренингларда иштирок этди
август 23, 2017 10:17Ўзбекистон делегацияси Қозоғистон Республикаси прокуратураси органлари тизимидаги ислоҳотларнинг бориши ва натижалари билан танишдилар
Ўзбекистон МХХ раисининг собиқ биринчи ўринбосари Шуҳрат Ғуломов умрбод қамоқ жазосига ҳукм қилинди
август 15, 2017 12:44Ўзбекистон МХХ раисининг собиқ биринчи ўринбосари Шуҳрат Ғуломов умрбод қамоқ жазосига ҳукм қилинди. Шунингдек, Шуҳрат Ғуломов молиявий зарар етказишда ҳам айбдор деб топилган ва унинг зиммасига 1,5 миллиард доллар миқдоридаги жарима тўлаш юклатилган.
Москва шаҳрида ИШИД террористик гуруҳининг аъзолари қўлга олинди
август 15, 2017 17:47Россия хавфсизлик кучлари терактлар содир этиш мақсадида Москвага кирган ИШИД террорчи гуруҳи аъзоларини қўлга олишди.
Муҳожирдан пул талаб қилган полициячилар жавобгарликка тортилади
август 14, 2017 17:53Бошқирдистондаги Иглин ноҳияси ички ишлар бошқармасининг икки ходимига нисбатан 29 ёшли тожик муҳожиридан пора олганликда гумонланиб жиноий иш очилди.
Қидирувда бўлган ўзбекистонлик Қозоғистонда қўлга олинди
август 13, 2017 20:35Миграция хизмати ходимлари 2016 йилдан буён халқаро қидирувда бўлган ўзбекистонлик шахсни қўлга олди деб хабар бермоқда Sputnik Қозоғистон Алмати вилояти ички ишлар бўлими матбуот хизматига таяниб.
Ўзбекистон бош прокуратураси: Гулнора Каримовага нисбатан иккита жиноят иши қўзғатилган
июл 28, 2017 16:102013 йил 24-октябрда Теrrа Group МЧЖ, Primе Мedia МЧЖ, Gаmmа Promotion МЧЖ фаолиятида солиқларни тўлашдан бўйин товлаш ҳолатлари бўйича жиноят иши қўзғатилган. Бу ҳақда Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратурасининг Уюшган жиноятчилик ва коррупцияга қарши курашиш бошқармаси маълум қилди, деб хабар берди «Газета.uz».
Ўзбекистон ва Афғонистон ўртасидаги ҳамкорликлар кенгаймоқда
июл 25, 2017 13:52Афғонистон миллий хавфсизлик маслаҳатчиси ушбу мамлакатнинг давлати Ўзбекистон ер-ҳудудларига кириш учун ҳеч қайси бир террористик гуруҳга ижозат бермайди деб таъкидлади.
Арабистоннинг Ямандаги жиноятлари давом этмоқда
июн 29, 2017 19:12Саудия тажовузкор қирувчи самолётлари бугун пайшанба куни Яман жанубий-ғарбидаги Таъаз вилоятининг Мақбана минтақасини тўрт маротаба бомбардимон қилди