2023-йилда Ўзбекистонда инфляция 8,77 фоизни ташкил этди
Январ 03, 2024 11:54Ўзбекистон Статистика агентлиги 31 декабрдаги ҳисоботида мамлакатда 2023 йил давомидаги инфляция 8,77 фоизни ташкил эт
Ўзбекистон ва Ироқ ҳамкорликлари ривожланмоқда
декабр 10, 2023 16:12Ўзбекистон ташқи ишлар вазирлигининг хабар қилишича, Ироқ Ўзбекистон маҳсулотларининг мамлакат бозорига чиқишидан манфаатдор эканлигини билдирди
ҲАМОС ҳаракати сионистларнинг Шафо касалхонаси хусусидаги иддаоларининг асосизлигини фош қилди
ноябр 16, 2023 21:02ҲАМОС ҳаракатининг етакчилардан бири ҳужжат ва факт -далилларни тақдим этиши билан сиоинстик режим армиясининг Шафо касалхонасида Фаластин қаршилик кучларга тегишли қуролларни топилгани ҳақидаги даъвосининг асоссизлигини ошкор қилди.
Европанинг 3 давлати дон ўтказиш йўлагини яратиш тўғрисида келишув олдилар
октябр 03, 2023 20:013 Европа давлатлари Украинадан ғалла ўтказиш йўлак яратиш бўйича келишиб олди.
Осиё тараққиёт банки: 2023-2024 йилларда Ўзбекистон иқтисодиёти яна ўсади
сентябр 26, 2023 20:07ОТБ Ўзбекистон иқтисодиёти яқин икки йилда ҳар йили 5,5 фоизга ўсишини маълум қилди.
Самарқандда бўлиб ўтган халқаро озиқ-овқат форумида 1,88 млрд долларлик келишувлар имзоланди
сентябр 08, 2023 14:48Ўзбекистон Қишлоқ хўжалиги вазирлигига кўра, Самарқанддаги халқаро озиқ-овқат форумида 1,88 млрд долларлик келишувлар имзоланди.
Самарқанд озиқ-овқат хавфсизлиги бўйича халқаро саммитга мезбонлик қилади
август 31, 2023 17:237−8 сентябрда Самарқандда бўладиган Озиқ-овқат хавфсизлиги бўйича халқаро конференцияда 30 дан ортиқ давлат, шунингдек, халқаро ташкилотлар вакиллари қатнашади.
7 нафар ўзбекистонлик мутахассислар Эронда амалиёт ўтайди
август 31, 2023 13:42Эрон Ислом Республикаси қишлоқ хўжалиги вазири ўринбосари, Қишлоқ хўжалиги илмий тадқиқот, таълим ташкилоти директори Можтаба Хаём Некоий бошчилигидаги делегация Ўзбекистонга ташриф буюрди.
Европада яшаш харажатлари ва нархи тобора ошиб бормоқда
май 21, 2023 19:09Европада яшаш харажатлари ёмлашаётгани айтилади.
Афғонистон мамлакати дунёда очликдан азият чекаётган етти давлатдан биридир
май 04, 2023 13:35БМТга қарашли ташкилотлардан бири тарқатган ҳисоботида, Афғонистон фуқаролари кескин қашшоқлик ва очарчилик дуч келган давлат қаторига киради деб эълон қилди.