Сирожиддин Аслов ва Эрлан Абдилдаевнинг учрашуви Қирғизистон ташқи ишлар вазирининг Тожикистонга уюштирган расмий сафари доирасида амалга ошган.
Эрон ислом жумҳуриятининг принципиал сиёсатига асосан, Теҳрон бошқа мамлакатларнинг ички ишларига ҳеч қачон аралашмайди
Самарқандда ўтказилган халқаро йиғилиш доирасида Марказий Осиё республикалари ташқи ишлар вазирлари учрашувида ўзаро ҳамкорликларни ривожлантиришга оид келишув имзоланди.
Nov 11, 2017
ТОШКЕНТ, 10 ноя — Sputnik. Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтаётган халқаро конференция давомида Европа Иттифоқининг ташқи ишлар ва хавфсизлик сиёсати бўйича Олий вакили Федерика Могерини ва Марказий Осиё мамлакатлари Ташқи ишлар вазирлари ўртасида 2018-2019 йилларда ҳамкорлик дастурини имзолаш маросими бўлиб ўтди.
Nov 10, 2017
Учрашувда вазирлар томонидан Қозоғистон, Қирғизистон, Тожикистон, Туркманистон ва Ўзбекистон ташқи ишлар вазирликлари ўртасидаги 2018—2019 йилларга мўлжалланган Ҳамкорлик дастури имзоланган.
Эрон ташқи ишлар вазири Муҳаммад Жавод Зариф ва Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёв икки юртнинг иқтисодий ҳамкорликлар комиссияси йиғилишини 2017 йилнинг декабр ойида ўтказилишини қўллаб қувватлашди
Nov 09, 2017
Кеча Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов мамлакатга ташриф буюрган Шанхай ҳамкорлик ташкилоти бош котиби Рашид Алимов билан учрашди.
Nov 08, 2017
Муҳаммад Жавод Зариф пайшанба куни Ўзбекистон расмийлари билан учрашиб суҳбат ўтказиш мақсадида ва Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтадиган "Марказий Осиё хавфсизлиги ва изчил ривожланиши" номли халқаро конференцияда қатнашиш мақсадида Ўзбекистонга сафар қилади.
Nov 06, 2017
Қўйидаги расмларда сиз кўринишда хавфли мушоҳада этиладиган ҳайвонларни кўришингиз мумкин.
Nov 01, 2017
Бугунги кунда, Ўзбекистонда БМТ Наркотиклар ва жиноятчилик бўйича бошқармаси кўмагида миллий ва минтақавий даражадаги дастурлар амалга оширилмоқда. Ўзбекистоннинг тегишли тузилмалари 2016-2019 йилларда Афғонистон ва қўшни давлатлар учун минтақавий дастурда, ҳамда Марказий Осиё давлатлари учун 2015-2019 йилларга мўлжалланган дастурда иштирок этмоқда
Oct 30, 2017
Икки томонлама ҳамкорликларни янада кенгайтиришни Эрон, Россия ва Озарбайжон республикалари етакчиларининг уч томонлама ўтказиладиган йиғилишларида кун тартибидан жой олган
Oct 29, 2017
30-31 октябрь кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон ва Канада Ташқи ишлар вазирликлари ўртасида сиёсий маслаҳатлашувларнинг олтинчи раунди бўлиб ўтади. Бу ҳақда ТИВ ахборот хизмати хабар берди.
Oct 27, 2017
Пайшанба куни Эрон ташқи ишлар вазири Муҳаммаджавод Зариф ва Нигерия ташқи ишлар вазири Иброҳим Ёқуб бу мамлакат пойтахтида учрашганида иккитомонлама алоқалар хусусан сиёсий ва иқтисодий соҳалардаги ўзаро ҳамкорликлари масаласини муҳокама қилдилар.
Oct 26, 2017
Moody's прогнозлари ҳақиқатга айланадиган бўлса, аҳоли жон бошига қарз 500 долларгача ошади.
Oct 17, 2017
Европа Иттифоқи ташқи ишлар вазирлари бу иттифоқнинг Баржом дастурига оид йиғилишида халқаро келишвларни ҳимоя қилиш ва сақлаш лозимлигини эълон қилишди.
Эрон ва Ўзбекистон ташқи ишлар вазирлари Теҳрон шаҳрида бўлиб ўтган учрашуви жараёнида икки мамлакат ўртасида нефт ва газ соҳасидаги ҳамкорликлар, терроризм ва экстремизмга қарши кураш, шунингдек икки мамлакат ўртасида тўғридан тўғри парвозларни амалга ошириш мавзулари юзасидан фикр алмашдилар.