Афғонистонинг Ғазни вилоятида бу мамлакатнинг мусофир ташувчи самолёти қулаб тушган.
Jan 22, 2020
олиб борилган суриштирув ишлари натижасида россиянинг Томск вилоятида содир бўлган ёнғинда ҳалок бўлган сўнгги ўнинчи ўзбекистонлик 1998 йилда туғилган, Навоий вилояти Қизилтепа туманида истиқомат қилган Зокиров Муҳаммадали Зокир ўғли эканлиги аниқланди.
Jan 21, 2020
Россиянинг Томск вилояти Асинов туманида юз берган бугунги мудҳиш ёнғин оқибатида қурбон бўлган 10 кишидан барчаси ўзбекистонликлар эканлиги айтилади.
Dec 09, 2019
Афғонистон жанубидаги Ҳилманд вилоятида бомба ўрнатилган автомашинани портлашида 8 нафар ҳалок бўлди.
Dec 01, 2019
Афғонистон шимолидаги Қундуз вилоятида афғон ҳарбий кучлари ва Толибон гуруҳи жангарилари ўртасида келиб чиққан қонли тўқнашувларда ўнлаб нафар ҳалок бўлди.
Nov 24, 2019
Кобул давлати хавфсизлик кучларининг амалиёти натижасида Афғонистон шимолидаги Жузжон вилоятида Толибон гуруҳи етакчиларидан яна бири ўлдирилди.
Суриянинг Ар-Раққа вилояти шимолида Туркия армияси, унинг иттифоқчилари ва курд гуруҳлари ўртасида юз берган қонли тўқнашувда 19 нафар ҳалок бўлган.
Sep 21, 2019
Кеча АҚШ армияси тарқатган баёниясида, бу мамлакат армиясининг учувчисиз учоқларини Афғонистон шарқидаги Нангарҳор вилоятига уюштирган сўнгги ҳужумларида 30 нафар тинч аҳоли қурбон бўлганини тан олди.
Aug 31, 2019
Афғонистон мудофаа вазирлиги наттоғи Толибон жангарилари томонидан Қундуз шаҳрида тинч аҳоли ва бир гуруҳ касал шахсларни гаровга олингани ҳақида хабар қилди.
Aug 06, 2019
БМТ хавфсизлик кенгашининг берган ҳисоботига асосан тожикистонлик 31 ёшли шахс Афғонистоннинг Нангарҳор вилоятида ИШИД террорчи гуруҳининг раҳбарлигини ўз зиммасига олган.
Jul 14, 2019
Жузжон вилоятида Толибон гуруҳи билан Афғонистон миллий хавфсизлик кучлари ўртасида бўлиб ўтган тўқнашувда Толибон гуруҳининг 46 нафар аъзоси ҳалок бўлди.
Jun 07, 2019
5 июнь куни Тошкент вилоятининг Ўртачирчиқ туманида 2011 йилда туғилган қизчани алдов йўли билан олиб кетмоқчи бўлган шахс қўлга олинди. Бу ҳақда Ўзбекистон Бош прокуратураси матбуот хизмати хабар қилди.
май 30, 2019
Кеча Ўзбекистон ҳудудида 4,7 магнитудали зилзила содир бўлгани хабар қилинди.
май 21, 2019
18-19 май кунлари Самарқанд вилояти Пахтачи туманидаги Фай, Гулистон маҳаллалари ва Тошқувур қишлоқларида сел келиши оқибатида кўплаб хонадонларга оғир шикаст етди. Бу ҳақда Zanews нашри хабар қилди.