Халқаро автокарвон доирасида Ўзбекистон, Қирғизистон ва Хитой юк машиналари «Тошкент – Андижон – Ўш – Иркиштом – Қошғар» йўналиши бўйича илк бор йўлга чиқди
Қирғизистон президенти ҳукуматга зудлик билан темир йўл тадқиқотлари ва лойиҳалаштириш билан шуғулланувчи қирғиз-хитой қўшма корхонаси учун имтиёзли кредит масаласини кўриб чиқиш вазифасини берди
Sep 16, 2017
Ўзбекистон Республикасининг Хитой Халқ Республикасидаги фавқулодда ва мухтор элчиси Бахтиёр Саидов ушбу мамлакат раиси Си Цзиньпинга ишонч ёрлиқларини топширди
Sep 10, 2017
Учрашувда Ўзбекистон ва Хитой ўртасидаги амалий ҳамкорлик, биринчи навбатда, савдо-иқтисодий, сармоявий, молиявий ва транспорт-коммуникация соҳаларидаги алоқалар истиқболлари муҳокама қилинди
Sep 09, 2017
Тошкентда Ўзбекистон – Хитой ҳукуматлараро ҳамкорлик қўмитасининг энергетика соҳасида ҳамкорлик бўйича кичик қўмитаси тўртинчи мажлиси бўлиб ўтди. Бу ҳақда ЎзА хабар берди.
Aug 31, 2017
31 август куни Ўзбекистон миллий терма жамоаси ЖЧ–2018 турнирига саралаш босқичи “А” гуруҳи 9-турида Хитой терма жамоаси билан сафарда баҳс олиб боради
Jul 11, 2017
Ўзбекистон ва Хитой ўртасида қишлоқ ва сув xўжaлиги соҳаларидаги алоқаларни янада ривожлантириш, шу жумладан Хитой бозорига экспорт қилинаётган қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари рўйхати ва ҳажмини кенгайтириш истиқболлари муҳокама қилинди
Jun 16, 2017
2017 йилнинг 15 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Хитой Халқ Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Сун Литсзе билан учрашув бўлиб ўтди.
май 31, 2017
Кеча Ўзбекистон ташқи ишлар вазирлигида Хитой ва малайзия элчилари қабул қилинди.