Ўзбекистон биринчи президенти Ислом Каримовнинг ўғли Пётр Каримовнинг «Ўзбекистон ҳаво йўллари» миллий авиакомпаниясига қарши иши тўхтатилди. Бундан Москва шаҳрининг умумий юрисдикция судлари расмий порталидаги маълумотлар дарак бермоқда.
Келаси ҳафтада Ўзбекистонда об-ҳавонинг кескин совиши ва ёмғир аралаш қор ёғиши кутилмоқда
Ўзбекистон мудофаа вазири Абдусалом Азизов 12 октябрь куни Қозоғистон ва Россия мудофаа вазирлари билан учрашув ўтказди. Бу ҳақда Мудофаа вазирлиги матбуот хизматига таяниб, «Газета.uz» хабар берди.
Oct 12, 2018
Яман соғлиқни сақлаш вазирлиги пайшанба кунги баёнотида Саудия арабистони бошчилигидаги тажовузкор коалиция томонидан Яман ғарбидаги ал-Ҳадийда жанубида шифохонани бомбардимон қилгани ҳақида хабар берди
Oct 11, 2018
Ислом Каримовнинг ўғли Пётр “Ўзбекистон ҳаво йўллар” МАКнинг Москва шаҳридаги филиалида 13 йил давомида ишлаган. У бўшагандан сўнг авиакомпанияни белгиланган маош пули тўланмаганликда айблади.
Oct 10, 2018
Ҳарбий ва тиббиёт манбаларининг маълум қилишича, Саудия арабистони қирувчи самолётларининг Яман ғарбидаги ал-Ҳадийда вилоятида ўтган 48 соат ичида амалга оширган ҳаво ҳужумларида 79 нафар тинч аҳоли вакиллари ҳаётдан кўз юмди.
Oct 04, 2018
Ўзбекистон Ҳаво йўллари нима сабабдан Москвада Домодедово аэропортидан “Внуково” аэоропортига ўтганини шарҳлади.
Oct 02, 2018
АҚШ бошчилигидаги ташқи кучларнинг Афғонистон жануби ғарбидаги Ҳелманд вилоятига қарата амалга оширган ҳаво ҳужумида ушбу мамлакатнинг олти нафар ҳарбийси ҳаётдан кўз юмди.
Sep 29, 2018
Эрон биринчи бор, тараққий этган ва модерниция қилинган системани лойиҳалаштириб, ишлаб чиқарди. Ўт ўчиришга мўлжалланган самолёт орқали беш сония ичида 18 тонна сувни, аланга ичида қолган майдон ва ҳудудга, тегишли намунага мувофиқ сепади.