Ўзбекистон президенти Покистон молия вазири Исҳоқ Дор қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Миср Араб Республикаси Президенти Абдулфаттоҳ ас-Сиси бўлиб ўтган музокараларнинг якунлари тўғрисида оммавий ахборот воситаларига баёнот бердилар.
Feb 21, 2023
Президент Шавкат Мирзиёев Аҳмад Фарғоний ҳайкалини зиёрат қилди ва Нил дарёсидаги сув сатҳини ўлчайдиган машҳур Миқёси Нил иншоотини кўздан кечирди
Feb 20, 2023
Ўзбекистон республикаси президенти Шавкат Мирзиёев Миср Араб республикаси президенти Абдулфаттоҳ ас-Сисининг таклифига биноан 20 февраль куни расмий ташриф билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди
Feb 18, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевнинг Россия Федерацияси президенти Владимир Путин билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Feb 15, 2023
Шавкат Мирзиёев БМТ бош котибининг махсус вакили, БМТнинг Марказий Осиё учун превентив дипломатия бўйича Минтақавий маркази раҳбари лавозимидаги миссиясини якунлаётган Наталья Герман билан мулоқот қилди.
Feb 06, 2023
Шавкат Мирзиёев Туркиянинг жануби-шарқий қисмидаги вилоятларда юз берган кучли зилзила оқибатида кўплаб одам қурбон бўлгани муносабати билан Туркия президенти Режеп Таййип Эрдоғанга ҳамдардлик йўллади
Jan 26, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Қирғизистон президенти Садир Жапаровнинг таклифига биноан 26 январь куни давлат ташрифи билан Бишкекка жўнаб кетди.
Jan 25, 2023
Шавкат Мирзиёев Эрон тшақи ишлар вазири Амир Абдуллоҳиён билан учрашди.
Шавкат Мирзиёев бугун, 24 январь куни Туркманистон Вазирлар маҳкамаси раисининг ўринбосари, ташқи ишлар вазири Рашид Мередов, Туркия ташқи ишлар вазири Мавлуд Чавушўғли ва Озарбайжон респуликаси ТИВ Жайхун Байрамовни қабул қилди.