Қирғизистон Миллий статитика қўмитаси раисинининг биринчи ўринбосари бу мамлакатнинг ташқи ва ўзаро савдо ҳажми 2023-йилда ўтган йилига қараганда 29,9 фоизга ўсиб 16 миллиард долларга етганини хабар қилди.
Nov 23, 2023
Хитой Ўзбекистон ташқи савдо айланмасида 10,8 млрд долллор билан етакчилик қилмоқда.
Nov 21, 2023
Ўзбекистон статистика агентлигига кўзра Ўзбекистоннинг Евроосиё иқтисодий иттифоқига аъзо давлатлар билан ташқи савдо айланмаси 12 млрд 877 млн 4 минг долларга етди.
Oct 23, 2023
2023 йилнинг дастлабки 9 ойида Ўзбекистоннинг ташқи савдо айланмаси қарийб 45 млрд долларни ташкил қилди.
Sep 30, 2023
Ўзбекистон Иқтисодий тадқиқотлар марказининг хабар қилишича, Ўзбекистон ва Евроосиё иқтисодий иттифоқи (ЕОИИ) ташқи савдо айланмаси 2023 йилнинг январ-август ойларида ўтган йилга нисбатан 4,7 %га ўсди
Jul 26, 2023
Ўзбекистоннинг энг йирик ташқи савдо ҳамкорлари, анъанавий равишда Россия, Хитой ва Қозоғистон бўлиб қолмоқда.
Jul 21, 2023
6 ойда Ўзбекистоннинг ташқи савдо айланмаси қарийб 29,2 млрд АҚШ долларига етган.
май 06, 2023
Кеча Шавкат Мирзиёев қўшма Ҳукуматлараро комиссия ҳамраиси, Франция ташқи савдо, иқтисодий жозибадорлик масалалари ва хориждаги француз фуқароларининг ишлари бўйича вазир-делегати Оливье Бешт бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Apr 24, 2023
Жорий- 2023 йилнинг январь-март ойларида Ўзбекистоннинг ташқи савдо айланмаси 14,8 млрд АҚШ долларини ташкил этганини Ўзбекистон Статистика агентлиги хабар қилган.
Jan 22, 2023
Ўтган 2022 йилда Ўзбекистон ташқи савдо айланмаси 50 млрд доллардан ошди.
Oct 18, 2022
Ўзбекистон давлат статистика қўмитаси маълумотига кўра, мамлакатнинг ташқи савдо айланмаси 36 млрд АҚШ долларидан ошди.
Sep 23, 2022
Жорий йилнинг январь-август ойларида Ўзбекистоннинг ташқи савдо айланмаси 32,1 млрд АҚШ долларига тенг бўлди.
Aug 26, 2022
Ўзбекистон Республикаси бош вазири Евросиё ҳукуматлараро кенгаши мажлисида иштирок этиш учун Қирғизистонга борди.
Aug 24, 2022
Тожикистон республикаси ташқи савдоси жорий йилнинг 7 ойида сезиларли даражада ўсди.
Mar 02, 2022
Ўзбекистоннинг ташқи савдо айланмасидаги топ-10 давлатлар орасида Хитой етакчилик қилмоқда – 621 млн доллар. Бунда, экспорт – 157,1 млн, импорт 463,8 млн долларни ташкил этади.
Feb 22, 2022
Ўзбекистон Республикасининг ташқи савдо айланмаси 3,5 млрд АҚШ долларига етганини Давлат статистика қўмитаси маълум қилмоқда.
Dec 24, 2021
Жорий йилнинг 11 ой ичида Ўзбекистоннинг ташқи савдо айланмаси, 37,9 миллиард долларга етди.
Nov 23, 2021
Ўзбекистон давлат қўмитасига кўра, 2021 йил январь-октябрь ойларида Ўзбекистон ташқи савдо айланмаси 32,65 миллиард долларни ташкил этди ва бу кўрсаткич 2020 йилнинг шу даврига нисбатан 2,55 миллиард долларга ўсди (ўсиш - 8,5 фоиз).
май 19, 2021
Яқинда Тожикистон Иқтисодий ривожланиш ва савдо вазирлиги раҳбари Завки Завкизода Ўзбекистон бош вазирининг ўринбосари, инвестициялар ва ташқи савдо вазири Сардор Умурзоқов ўртасида музокаралар бўли ўтди.
Dec 21, 2020
Ўзбекистоннинг ташқи савдо айланмаси жорий йилнинг 11 ойи ичида 32,9 миллиард долларни ташкил этиб, 2019 йилнинг мос даврига нисбатан 4,8 миллиард долларга ёки 12,9 фоизга камайганини мамлакат Давлат Статистика қўмитаси матбуот хизмати хабар қилмоқда.