Афғонистон ва Ўзбекистон расмийлари икки мамлакат ўртасидаги умумий чегара хавфсизлигини кучайтириш масаласида келишиб олди.
Афғонистон пойтахти - Кобулда энергетика вазири Жўрабек Мирзамаҳмудов, Ўзбекистон президентининг махсус вакили Исматилла Иргашев ва Афғонистон бош вазири ўринбосари мулла Абдул Ғани Барадар ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
май 01, 2025
Ўзбекистон Қишлоқ хўжалиги вазири ўринбосари Жамшид Абдузухуров бошчилигидаги делегация Афғонистонда хизмат сафарида бўлди. Ташриф давомида икки давлат ўртасидаги қишлоқ хўжалиги, сув ресурслари бошқаруви ва савдо-иқтисодий алоқалар бўйича муҳим стратегик келишувларга эришилди.
Jan 26, 2025
Ўзбекистгон Транспорт вазирлиги Ўзбекистон ва Афғонистон Ҳайратон—Мозори Шариф темирйўлидан фойдаланиш бўйича шартномани узайтирганини хабар қилди.
Aug 18, 2024
Ўзбекистон ҳукумати делегациясининг Афғонистонга ташрифи доирасида икки мамлакат тадбиркорлари билан учрашув ўтказилди.
Jun 10, 2024
Доханинг 3-чи учрашуви арпафасида АҚШнинг Афғонистон бўйича махсус вакили ва Ўзбекистон расмийлари учрашганида Афғонистон келажаги хусусида суҳбатлашдилар.
Apr 29, 2024
3 кунлик Афғонистон ишбилармон доиралари делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи доирасида, маҳаллий корхоналар томонидан қарийб, 44 млн долларлик экспорт шартномалар имзолашга келишилди.
Mar 13, 2024
Кеча Ўзбекистон ТИВ раҳбари Бахтиёр Саидов бошчилигидаги Ўзбекистон делегацияси Кобул шаҳрига ташрифи давомида Афғонистон муваққат ҳукуматининг бир қанча мансабдор шахслари билан учрашув ўтказди.
Feb 21, 2024
Ўзбекистон ТИВ раҳбарининг биринчи ўринбосари ва Покистон Бош вазирининг махсус вакили музокаралар чоғида Афғонистон йўналишидаги ҳамкорликни кенгайтиришга урғу бердилар.
Feb 07, 2024
Афғонистоннинг Балх провинциясида "Наибобод" ва Port 5 бекатларининг ишга туширилиши масаласи Афғонистон ва Ўзбекистон темир йўл идоралари раҳбарлари томонидан онлайн форматда муҳокама қилинган.
Dec 16, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мрзиёевнинг ва ЕИнинг махсус вакиллари афғон муаммосини тартибга солиш ва халқаро саъй-ҳаракатларни мувофиқлаштириш масаласида БМТнинг етакчи ўрни муҳимлигига урғу бердилар.
Nov 25, 2023
Мулоқот чоғида Афғонистондаги бугунги вазият ва Ислом ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатларнинг яхлит позициясини ишлаб чиқиш масалари атрофлича муҳокама қилинди.