Ўзбекистон билан БМТ ўртасидаги кенг кўламли шерикликни чуқурлаштиришнинг устувор йўналишлари бўйича "йўл харитаси" ишлаб чиқилади.
Нью-Йорк шаҳридаги Бирлашган Миллатлар Ташкилоти бош қароргоҳида БМТ Бош Ассамблеяси 78-сессиясининг умумсиёсий мунозараларида Шавкат Мирзиёев нутқ сўзлади.
Sep 19, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Нью-Йорк шаҳрида Халқаро валюта фонди (ХВФ) бошқарувчи директори Кристалина Георгиевани қабул қилди
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Ню-Йорк шаҳрига ташрифи доирасида 18 сентябр куни ўзига ажратилган қароргоҳда Европа кенгаши раиси Шарл Мишелни қабул қилди.
Sep 14, 2023
Бугун Шавкат Мирзиёев Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг бешинчи Маслаҳат учрашувида сўзлаган нутқида мамлакатлар ўртасида ҳамкорлик истиқболлари бўйича қатор таклифлар қилди.
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Душанбега буюрган ташрифида Тожикистон президенти Эмомали Раҳмон билан учрашди.
Аэропортда Ўзбекистон раҳбарини Тожикистон бош вазири Қоҳир Расулзода ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Sep 12, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев 11 сентябр куни имзолаган фармони билан “Ўзбекистон–2030” стратегиясини тасдиқлади.
Sep 10, 2023
Марокаш давлатида юз берган кучли зилзила оқибатида кўплаб одамлар қурбон бўлгани ва жиддий жароҳат олгани, катта талафотлар кўрилгани сабабли Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Марокаш подшоҳи Муҳаммад VI номига таъзия йўллади.
Sep 08, 2023
Ўзбекистон президенти Корея Республикаси бош вазирининг ўринбосари, иқтисодиёт ва молия вазири Чху Гён Хо бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Sep 01, 2023
У ўз табрик сўзида президент ўтган 32 йилга назар солиб, бўлиб ўтган қийинчиликлар ва эришилган ютуқларни айтиб ўтди.
Aug 31, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев мамлакат мустақиллиги эълон қилинганининг ўттиз икки йиллигини нишонлаш арафасида «Жазо муддатини ўтаётган, қилмишига чин кўнгилдан пушаймон бўлган ва тузалиш йўлига қатъий ўтган бир гуруҳ шахсларни афв этиш тўғрисида»ги фармонни имзолади.
Aug 21, 2023
Шавкат Мирзиёев Озарбайжон президенти Илҳом Алиевнинг таклифига биноан 22-23 август кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Будапешт шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Туркия Республикаси Президенти Ражаб Тоййиб Эрдўғаннинг учрашуви бўлиб ўтди.
Aug 20, 2023
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Будапешт шаҳрига келгач, Венгрия Бош вазири Виктор Орбан билан учрашув ўтказди.
Aug 19, 2023
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Венгрия Бош вазири Виктор Орбаннинг таклифига биноан амалий ташриф билан ушбу мамлакатга сафар қилди.
Шавкат Мирзиёев 18 август куни БМТ Бош котибининг сиёсий масалалар ва тинчликни барпо этиш масалалари бўйича ёрдамчиси Мирослав Енча бошчилигидаги делегациясини
Aug 17, 2023
Шавкат Мирзиёев 17 август куни расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлиб турган Қозоғистон бош вазири ўринбосари – ташқи ишлар вазири Мурат Нуртлеуни қабул қилди.
Aug 05, 2023
Ўзбекистон президенти 4 август куни Ашхободда Туркманистон президенти Сердар Бердимуҳамедов раислигида ҳамда Тожикистон президенти Эмомали Раҳмон иштирокида ўтган уч томонлама саммитда иштирок этди.
Aug 04, 2023
Бугун, жума куни эрталаб, Шавкат Мирзиёев Ашхобод шаҳрига келгач, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан учрашув ўтказди.