Яман жанубидаги Адан шаҳрида тўқнашувлар бўлган
Суҳбатда БАА етакчи банк-молия институтлари ва компаниялари иштирокида иқтисодиётнинг турли тармоқларида истиқболли лойиҳаларни биргаликда амалга ошириш, туризм соҳасидаги ҳамкорликни фаоллаштириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди
Feb 14, 2017
Яман жанубадиги Таъиз минтақасида Саудия Арабистони ва Бирлашган Араб Амирликлари ёлланмалари ўртасида юз берган тўқнашувларда ҳар икки томондан бир қанча ёлланмалар ҳалок бўлди.
Sep 24, 2024
Шавкат Мирзиёев шахмат бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоларини табриклади.
Jun 15, 2024
Тошкентда Шавкат Мирзиёев ва Корея президенти Юн Сок Ёль иштирокида бўлиб ўтган музокаралар якунлари бўйича жами 17 та ҳужжат имзоланди.
Jan 21, 2024
Ўзбекистон Сенати ялпи мажлисида “Ўзбекистон Республикаси билан Эрон Ислом Республикаси ўртасида маҳкумларни топшириш тўғрисидаги Шартномани (Теҳрон, 2023 йил 18 июн) ратификация қилиш ҳақида”ги қонун кўриб чиқилди.
Dec 27, 2023
Бишкекда Қирғизистон Бош вазири ва Ўзбекистон транспорт вазири ўртасидаги учрашувда "Хитой-Қиризистон-Ўзбекистон" темир йўли қурилиши режасининг амалга ошириши кўриб чиқди.
Sep 25, 2023
Ўзбекистон Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги Россия ва Украина ҳудудларида бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларини яна бир бор огоҳликка даъват этди
Ўзбекистон Олий Мажлиси Сенатининг наватдаги мажлисида Ўзбекистон ва Покистон ҳукуматлари ўртасидаги ҳарбий-техникавий соҳада ҳамкорлик тўғрисидаги битимни ратификация қилиш ҳақидаги қонун кўриб чиқилди.
Oct 24, 2022
Куни кеча ЎЗбекистон Бош вазири Ереванда бўлиб ўтган Евроосиё ҳукуматлараро кенгашининг кенгайтирилган йиғилишида Тошкент давлати ЕОИИ давлатлари билан “яшил” энергетика бўйича қўшма лойиҳаларни амалга оширишга қизиқиш билдирмоқда деб айтди.
Mar 17, 2022
ўзбекистон ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов мамлакат Олий Мажлис Сенатининг йигирма тўртинчи ялпи мажлисида сўзга чиққанида Россияга қарши жорий этилган санкцияларнинг Ўзбекистонга таъсири ҳақида тўхталиб ўтди
Nov 07, 2021
Ўзбекистон Бош вазири Абдулла Арипов ва Қирғизистон Вазирлар Маҳкамаси раиси Оқилбек Жапаров билан учрашувида Бишкек ва Тошкент ҳукуматларини қизиқтирган масалалар юзасидан фикр алмашдилар.
Aug 19, 2021
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев ва Германия канцлери Ангела Меркель кечанги телефон орқали мулоқотида икки томонлама кун тартибидаги долзарб масалаларни кўриб чиқди ҳамда Афғонистондаги воқеаларнинг ривожланиши нуқтаи назаридан минтақадаги жорий вазият юзасидан фикр алмашди.