Шавкат Мирзиёев 7 ноябр куни Жаҳон туризм ташкилоти (UNWTO) бош котиби Зураб Пололикашвили билан учрашди.
Nov 07, 2022
Бугун Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев ва Туркманистон Миллий кенгаши Халқ маслаҳати раиси Гурбангули Бердимуҳамедовнинг телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Nov 02, 2022
Кеча Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Тошкентга келган Германия ТИВ раҳарини қаул қилиб Тошкент ва Берлин ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликни янада кенгайтириш муҳимлигини қайд этди.
Oct 31, 2022
Ўзбекстон республикаси президенти Шавкат Мирзиёев эронлик ҳамкасби Сайид Иброҳим Раисийга мактуб йўллаб, Эроннинг Шероз шаҳридаги Шоҳчероғ зиёратгоҳида содир бўлган теракт натижасида бир қатор бегуноҳ инсонларни шаҳид бўлиши ва жароҳатганлагани муносабатида эронликларга ҳамдардлик билдирди.
Oct 29, 2022
Шавкат Мирзиёев Остона шаҳрида «Марказий Осиё – Европа Иттифоқи» форматидаги делегациялар раҳбарлари мажлисида қатнашди.
Oct 28, 2022
Европа кенгаши раиси Шарл Мишел 27 октябрь куни Ўзбекистонга ташриф буюрди.
Oct 21, 2022
Шавкат Мирзиёев ва Сердар Бердимуҳамедовнинг Ашхободдаги учрашувида, икки мамлакат ўртасида стратегик шерикликни чуқурлаштириш тўғрисидаги декларация имзоланди.
Oct 15, 2022
Шавкат Мирзиёев томонидан Мустақил давлатлар ҳамдўстлиги давлат раҳбарлари кенгашининг мажлисида бир қатор таклифлар илгари сурди.
Кеча Шавкат Мирзиёев 14 октябр куни Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Давлат раҳбарлари кенгашининг мажлиси доирасида тожикистонлик ҳамкасби Имомали Раҳмон билан учрашув ўтказди.
Шавкат Мирзиёев 14 октябр куни Остона шаҳрида “Марказий Осиё – Россия” саммитида иштирок этди.
Oct 13, 2022
Ўзбекистон президенти Остона шаҳрида бўлиб ўтаётган Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгаш (ОҲИЧК) VI саммитида нутқ сўзлади.
Oct 12, 2022
Кеча Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Татаристон президенти Рустам Минниханов бошчилигидаги делегацияни қабул қилди
Oct 07, 2022
Шавкат Мирзиёев россиялик ҳамкасби Владимир Путиннинг таклифига биноан Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлигига аъзо давлатлар раҳбарларининг норасмий саммитида иштирок этиш учун Санкт-Петербург шаҳрига борди.
Oct 06, 2022
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев 5 октябрь куни Тожикистон президенти Имомали Раҳмон билан телефон орқали суҳбатлашди.
Oct 04, 2022
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Венгрия президенти Каталин Новак билан учрашди.
Sep 27, 2022
Шавкат Мирзиёев Россиянинг Удмуртия минатқаисдаги Ижевск шаҳридаги мактабда содир бўлган отишма оқибатида инсонлар қурбон бўлгани муносабати билан президент Владимир Путинга таъзия йўллади
Sep 26, 2022
Шавкат Мирзиёев ҳафта давомида Жаҳон банки вице-президенти Анна Берде билан учрашганини президент матбуот котиби Шерзод Асадов маълум қилди
Sep 23, 2022
22 сентябрь куни Ўзбекистон ва Туркманистон президентлари телефон орқали мулоқот қилдилар.
Sep 15, 2022
Путин ва Мирзиёев Россия ва Ўзбекистон ўртасидаги ҳар томонлама стратегик шериклик тўғрисидаги декларацияни имзолади.
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев 15-сентябр Самарқнада бўли ўтаётган ШҲТ саммитида қатнашиш учун келган аъзо давлатар раҳарлари ва вакиллари билан учрашди.