Майнинг биринчи кунларида Ўзбекистоннинг турли ҳудудларда шамолнинг тезлиги 15-29 м/с гача кучайиши, айрим жойларда шамол шиддати 23-28 м/с гача етиши ҳамда янги шторм ҳақида огоҳлантириш эълон қилинди.
«1959 йилда туғилган пойтахтлик Г. шу йилнинг 15 апрель куни Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказига бош мия қон айланишининг ўткир бузилиши (инсульт) билан ётқизилган
Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш вазирлиги 30 апрель соат 10:00 ҳолатига кўра, коронавирус инфекциясини юқтириб олганлар сони 15 кишига кўпайиб, 2017 нафарга етганини хабар қилди.
Apr 29, 2020
Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш вазирлиги 29 апрель соат 15:30 ҳолатига кўра, коронавирус инфекциясини юқтириб олганлар сони 14 кишига кўпайиб, 1969 нафарга етди деб эълон қилди.
Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш вазирлиги 29 апрель соат 10:00 ҳолатига кўра, коронавирус инфекциясини юқтириб олганлар сони 16 кишига кўпайиб, 1955 нафарга етди деб эълон қилди.